Eğilmez, sessizliğini bozdu

 Eğilmez, sessizliğini bozdu
banner206

Şanlıurfa AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, il binasında basın toplantısı düzenleyerek son bir hafta içerisinde gelişen olaylar hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Eğilmez, adayların Şanlıurfa’ya ve Şanlıurfalılara hayırlı olması dileğinde bulundu.

 

Bir haftada ilimizde ve ülkemizde çok gelişmeler olduğunu belirten Şanlıurfa AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, “Özellikle ilimizde partimizin ilçe adayları açıklandı. Öncelikle adaylarımızın tüm Şanlıurfalılara ve Şanlıurfa’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Aday olan tüm arkadaşları tebrik ediyorum. Oldukça uzun olan bu süreçte aday adayı olan tüm arkadaşlara, daha önce sosyal medyada teşekkürlerimi iletmiştim. Hem sabırlarından dolayı hem hoşgörülerinden dolayı aday adayı arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Alınganlık normaldir  

Şanlıurfa’nın 13 ilçesinin ve 134 aday adayının olduğunu belirten Av. Eğilmez, “Yani her ilçe için ortalama 10 arkadaşımız aday adayı olmuştu. Ve bunların içinde sadece 1 arkadaşımız aday olacaktı. 31 Ocak tarihinde de Genel Merkezimiz 13 adayımızı açıkladı. Tabiki, 10 adaydan 9’u aday olamadı.  Muhakkak ki herkes aday olmayı bekliyordu. Belli orana bir üzülme olmuştur. Bizim aldığımız haberler ve yaptığımız görüşmelerde hemen hemen bütün arkadaşlarımız bu neticeyi olgunlukla karşıladılar. Birebir görüşüyoruz, herkes adaya adayı arkadaşlarımız AK Partinin yanında olduğunu söylüyor. Bunun yanında bazı arkadaşımızın da alınganlığı devam ediyor. Buda normaldir. İnşaallah 13 ilçe adayımızın da açıklanmasıyla birlikte biz bu süreci daha da hızlandırarak 30 Mart’a kadar, ilimizde inşallah zaferle ayrılacağız. Bundan eminiz. Ben bir kez daha adaylarımızın Urfa’mıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum ve arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

Sıra Belediye Meclis üyelerinde

Bununla ilgili Pazar günü Bakan Faruk Çelik ve Milletvekillerinin de katılımlarıyla GAP Arena Kapalı Spor Salonunda saat 12.00’de inşallah aday tanıtımı toplantısını gerçekleştireceklerini belirten AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, konuşmalarına şöyle devam etti;

“Burada tüm ilçe adaylarımız ve büyükşehir adayımızın tanıtımı olacak. Bu tanıtım toplantımıza AK Partilileri ve Şanlıurfalıları bekliyorum. Çok güzel bir toplantı olacağını umuyoruz. Bunun yanında bir Belediye Başkanımız Belediye Meclis üyesi aday adaylığı için istifa etmişti. Bir ilçe başkanımız da açıklanan adaya tepki olarak istifa etti. Bu ilçelerimizle ilgili de biz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. En kısa sürede Birecik ve Ceylanpınar ilçe Başkanımızı atayacağız. Bununla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Yine bununla birlikte biz, Belediye Meclis üyelerimizle ilgili de çalışmayı yapıyoruz. Biz bununla ilgili Genel Merkezimizin kurduğu bir komisyon var. Bu oluşturulacak komisyonumuz bir taslak hazırlayacak ve Genel merkezimize iletecek. Genel Merkezimiz de bu taslağa son şeklini verecek, Böylece Belediye Meclis üyelerimiz de belirlenmiş olacak. Bunun yanında seçim çalışmalarımız son süraat devam ediyor. Biz Urfa’da inşallah çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız. Tüm Şanlıurfalılara ulaşacağız. Ben bu çalışmalarda görev alan Seçim Koordinasyon Merkezimiz, İlçe Teşkilatlarımız, İl Teşkilatımız, Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız tüm teşkilat mensuplarımıza bir kez daha teşekkür ediyor, kendilerine başarılar diliyorum.”

 

Gazetecilerin sorularını cevapladı

Bir gazetecinin Eyyubiye adayının belirlenmesinin ardından protestolar yapıldığı yönündeki sorusu üzerine Başkan Eğilmez, “Bunların hepsi demokratik çerçevede olabilecek hareketlerdir. Bunları biz saygıyla karşılıyoruz. Bazı insanlar belirlenen bazı adaylara tepkilerini dile getirebilirler. Buda demokrasinin gereğidir” diye cevapladı.

 

 

Av. Yusuf Eğilmez, bir başka gazetecinin de tepki mitinglerine parti yönetiminden bazı kimselerinin de katkıda bulunduğu iddialarının olduğunu söylemesi üzerine de, “Parti yönetimimizin bu mitinge herhangi bir katkısı yoktur. Öncelikle belirtmek isteriz. Biliyorsunuz; ilçe yönetimimiz aday arkadaşımızı Hava Alanında görkemli bir şekilde karşıladılar. Haliliye ilçemiz de öyle. Karaköprü adayımız zaten Urfa’daydı. Bu 2 adayımız için, sizde takip etmişsinizdir, Ankara’dan geldiğinde görkemli bir karşılama olmuştur. Bizim ilçe teşkilatlarımız bu konuda nasıl davranacaklarını çok iyi biliyor. Biz baştan bunu konuşmuştuk; tüm aday adaylarımız bizim arkadaşlarımızdır. Hangisine görev verilirse verilsin, biz teşkilatız, o arkadaşımızın başarılı olabilmesi için her türlü gayreti göstereceğiz ve bunu sizde hem hava alanındaki karşılamalarda hemde ilçe teşkilatlarımızda görmüşsünüzdür” diye cevap verdi.

 

Başbakan gelecek ancak tarihi belli değil

AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, Başbakanın gelişiyle ilgili bir soru üzerine de, herhangi bir program olmadığını, bilginin bizzat Başbakanın özel kaleminden alınmış bir bilgi olduğunu söyledi.

Başkan Eğilmez, dün ‘Suruç Tünelinde ışık göründü’ diye haberlerin olduğunu hatırlatarak, “Gerçekten Suruç tünelinde ışık göründü. 17 Km’lik bir tünel çok kısa bir sürede bitti. İnşaallah Başbakanımızın da gelişiyle birlikte Suruç ovasına su bırakılacak. Yani Başbakanımızın programı olacak ama şimdilik net bir tarih yok” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142