Ekinci makam koltuğuna oturdu

Ekinci makam koltuğuna oturdu
banner206

30 Martta yapılan yerel seçimlerde zaferle ayrılan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci bugün Eyyübiye Belediyesi adına kesilen kurbandan sonra iş başı yaptı…

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bugün SGK il binası 4. katında kendilerine tahsis edilen Eyyübiye Belediyesi Hizmet binasında makamına geçerek görevine başladı.

Başkan Ekinci, burada yaptığı açıklamada, “Bilindiği gibi 30 Martta yapılan yerel seçimlerde Belediye Başkanı olduk ve bize verilen görevin ve sorumluluğunun ne kadar ağır olduğunu biliyoruz biz seçimlerde sürekli şunu ifade ettik başkan olduktan sonra projelerimiz konuşacak dedik ve zaman hazırlamış olduğumuz projelerin konuşma zamanı gelmiştir” dedi

“360 bin nüfus olan ilçemizde yaşayan her bir ferdine eşit mesafede hizmet götüreceğiz özellikle Eyyübiye’de yaşayan insanlarımızın bizden büyük istekleri var ve biz öncelikli olarak tapu sorunu konusunda bir çalışma başlattık ve bu konuda ne sorun varsa giderilecektir, eğer ortada bir eşitsizlik ve adaletsiz varsa bu mutlaka giderilecektir”. İfadelerini kullandı.

İlçelerinin diğer önemli sorununun ise madde bağımlısı gençler olduğunu vurgulayan Ekinci, “Bilindiği gibi madde bağımlılığı olan gençler maalesef ilçemizde çok sık görülen bir olay ve biz bunların acil bir şekilde tespitini çok hızlı bir şekilde yaparak gerekli rehabilitasyon merkezleri kurarak bunları buralarda istihdam edecek şekilde çalışmalar yaparak bu konuda gerekli çalışmaları başlatacağız” diye kaydetti.

“Yine 360 bin vatandaşımızın yaşamış olduğu Eyyübiye ilçesinde önemli bir turizm merkezi olduğunu” hatırlatan Başkan Ekinci: “Biz bu turizm merkezi olan ilçemizi istenilen bir yere taşımak için kurumsal kimlik olarak çalışmalar başlatmış durumdayız.

Turizm konusunda çok ciddi bir potansiyele sahibiz ve bu konuda da gerekli faaliyetlerde bulunacağız. Kısacası biz bugünden itibaren ilçemiz için ne gerekiyorsa, çalışmalarımızı bu yönde başlatmış durumdayız ve vatandaşlarımıza şunu ifade etmek istiyorum bu süreç içersinde Eyyübiye Belediyesini objektif bir şekilde hep birlikte belediyemizi yöneteceğiz” şeklinde konuştu.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, daha sonra kendisine gelen vatandaşların hayırlı olsun tebriklerini kabul etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2014, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142