Ekinci muhtarlardan destek istedi

AK Parti Eyyübiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Ekinci, Muhtarlar Derneği'ni ziyaret ederek destek istedi.

Ekinci muhtarlardan destek istedi
banner206
banner279

Türkiye Muhtarlar Derneği Şanlıurfa şube başkanı İ.Halil Haktankaçmaz, Şanlıurfa GAP Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Demir ve mahalle muhtarları ile bir süre sohbet eden AK Parti Eyyübiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Ekinci, Eyyübiye'deki projeler hakkında kısa bilgiler verdi.

Güzel ve samimi bir ortamda yapılan ziyaretten sonra konuşan Ekinci, ‘’Yerel hizmetlerde kılcal damarları muhtarlarımız oluşturmaktadır. Halkın sorunsuz ve ihtiyaç duyduğu hizmeti alması için muhtarlıklarla belediye arasında bir yönetim birliği kurulması önemlidir. ‘’ Dedi.

Ekinci, ‘’Biz muhtarların seçimlerinin demokrasinin vazgeçilmezlerinden olduğunu düşünüyoruz. AK Parti olarak herhangi bir muhtar adayı çıkartmamız, desteklememiz söz konusu değildir. Biz her seçilen birlikte çalışma iradesindeyiz. Mevcut muhtarlarımıza hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyoruz, muhtarlık seçimlerinin de Şanlıurfa'mıza hayırlı olmasını dilerken, Şehrin gelişimindeki izlenecek yol farklı bakış açılarının özgür bir ortamda tartışılması ve her aşamada toplumun görüş ve düşüncelerini alınması ile olmalıdır. Karşılıklı istişareye açık olmalıyız.'' Dedi.

Türkiye Muhtarlar Derneği Şanlıurfa şube başkanı İ.Halil Haktankaçmaz ise, “AK Parti Eyyübiye belediye başkan adayımız Mehmet Ekinci'ye çıktığı bu yolda dernek olarak kendisine başarılar diliyoruz. Bu yolda kendisinin başarılı olacağına inanıyoruz. Yakinen tanıdığım bir isim. Yolu açık olsun” diye konuştu.

Daha sonra Şanlıurfa GAP Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Demir’i ve muhtarları ziyaret eden Ekinci, ''Muhtarlarla aynı dili konuşup, aynı düşünceyi paylaştıklarını belirterek, “Göreve geldiğimizde muhtar arkadaşlarımızla samimi, candan ve hizmet odaklı bir çalışmayı beraber sürdürme azmi ve kararlılığındayız. Böyle bir çalışmanın da Şanlıurfa’mıza ve Eyyübiye’mize hayırlar getireceği kanaatindeyim. Muhtar arkadaşlarımızın onura edilmesi ve hizmetleri götürürken daha çok öneme alınması gerekiyor” dedi.

Haliliye Belediye Başkan Adayı Fevzi Demirkol'da, ''Muhtarlarımızın dertlerini ve sıkıntılarını yerinde görmek duymak istedik. Ak parti Haliliye Belediye Başkan Adayı olduğumuz andan itibaren seçim için hızlı ve yoğun çalışma temposuna girmiş bulunuyoruz. Şanlıurfa olarak hizmeti daha güzel bir şekilde almak ve vatandaşına yansıtmak için Haliliye Belediye Başkan adaylığımız söz konusu oldu. Bizler bu Haliliye ilçemize hizmet etmeyi kendine düstur edinmiş olan insanlarız. Allah’ın izni ile Haliliye Belediye Başkanı olduğumuz takdirde neler yapabileceğimizi şimdiden vurgulamak istiyorum” dedi.

Şanlıurfa GAP Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Demir ise, ''Öncelikle bizler sizlere yapmış olduğunuz bu ziyaretten dolayı teşekkür etmek istiyoruz. Allah Hakkınızda öncelikle hayırlısını versin. Allah yardımcınız olsun. Siyaset zor bir iştir. Bu zorlu göreve talip olduğunuzdan dolayı sizleri takdir ediyoruz. Sizlerin adaylığınız ile alakalı olarak göstermiş olduğunuz bu katkıdan dolayı derneğim adına sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından AK Parti Eyyübiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Ekinci, AK Parti Haliliye Belediye Başkan Adayı Fevzi Demirkol ve muhtarlar hatıra fotoğrafı çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2014, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142