Güvenç, “AK Parti ülkemizin sigortasıdır”

Güvenç, “AK Parti ülkemizin sigortasıdır”
banner206

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç, Ahmet Yesevi mahallesinde bir ev toplantısına katılarak mahalle sakinleri ve Kanaat Önderi Hüseyin Uçar ile bir süre sohbet etti. Güvenç, mahalle sakinlerinin bir kanaat önderi ile birlikte Cuma gecesi gibi bir mübarek geceyi ihya ettikleri ve kendilerinin de aralında bulunduğu için Allah’a hamdettiğini belirterek seçime hazırlandıklarından bahsederek hakla batılın mücadelesini verdiklerini, 1 oyun, tercihin çok önemli olduğunu söyledi.

Beraberinde AK Parti İl Başkan Yardımcısı Halit Taşdönderen, İl Yönetim kurulu üyesi Abdurrahman Kırıkçı, İl SKM Temsilcisi Nusret Urmak ve Haliliye Belediye Başkan adayı Fevzi Demirkol ile birlikte gittikleri ziyarette; seçim çalışmalarını sürdürdüklerini belirten AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç, “Seçime hazırlanıyoruz. İnşaallah milletimiz, memleketimiz, ülkemiz için, bütün islam alemi için hayırlara vesile olur. Bunun duasını yapalım, temenni edelim hep beraber. Çünkü duaya çok ihtiyaç var. Eskiden insanlar topla, tüfekle savaşıyorlardı, artık seçimle oluyor bu işler. Kalemle, propaganda ile fikirle, zikirle oluyor bu işler. Mücadele karşılıklı ama Adem aleyhisselamdan beri Hakla batıl mücadele ediyor. İyi ile kötü, adil olanla adil olmayan, mazlum olanla zalim olan dünya kuruldu kurulalı mücadele ediyor. İnşaallah bizler hep doğru olandan yana oluruz, adil olandan yana oluruz ve kazananlardan oluruz. Çünkü insanoğlu için en önemli şey; şu dünya hayatını istikamet üzere tamamlayıp kısa hayatını tamamladıktan sonra hakkın huzuruna ak bir yüzle varmaktır. İşte bu seçim de, bu anlamda çok önemli. Kimden yanasın, neden yanasın, tercihini neye göre yapıyorsun anlamında çok önemli. Hz. İbrahimin’in ateşi için su taşıyarak safını belli eden karınca, serçe gibi. O anlamda 1 oy çok önemli, tercih çok önemli” dedi.

 

Dinimizde hiç kimsenin birbirine üstünlüğü yoktur

30 Mart seçimlerinin sadece Belediye başkanlığı seçimi olmadığını belirten Güvenç, “Bu seçim sadece Belediye başkanlığı seçimi değil kardeşim. Sadece Haliliye, Karaköprü, Urfa’ya belediye Başkanı seçmeyeceğiz. Türkiye’nin bundan sonraki dönemi için karar vereceğiz. Türkiye güçlendikçe, memlekette barış ortamı geliştikçe, istikrar sürdükçe, fakir fukaranın yüzü güldükçe bir yandan mazlum milletler, Müslüman milletler onurla, heyecanla bizi izliyorlar dostlar. Öbür yandan ize 100-150 yıldır dünyayı sömüren güçler bu Türkiye’yi nasıl durdururuz çabası ve Müslüman milletlere örnek olmasın telaşı içersindeler. O yüzden her 1 oyumuzun hayati değeri var. Her 1 oy şu anlama geliyor; Biz Türkiye’de demokrasi hareketi yapan, halk hareketi yapan, halkın dinini imanın kucaklayan, bu ülkede barışı getiren, ayrımcılığı ve ötekileştirmeyi bitiren, halka dayanarak hepimiz insanız, bu coğrafyanın insanlarıyız, bu ülkenin sahibiyiz, bu ülkenin asli unsuruyuz. Bizim dinimizde, inancımızda ayrılık gayrılık yoktur. Hiç kimsenin birbirine üstünlüğü yoktur. Herkesin inancı, dini, mezhebi muhteremdir” diye konuştu.

 

81 vilayeti kucaklayan tek parti AK Partidir

Celalettin Güvenç, konuşmalarına şöyle devam etti;

“30 yıldır bizi birbirimize kırdırdıklarını ve bu kırmanın bize bu millete, bu memlekete hiçbir faydası olmadığını dünyaya ilan eden, ülkenin 76 milyonunu kucaklayan, siz bizi birbirimize düşürüyorsunuz ve bunun sonunda biz enerjimizi, gücümüzü boşa harcıyoruz ve ülkemiz fakir kalıyor diye dünyaya ilan eden Başbakana; ‘yola devam mı, tamam mı’ seçimi bu seçim. Ülkenin her yerinde, İzmir’inde, Ankara’sında, Diyarbakır’ında, Urfa’sında, Erzurum’unda söylenmesi için 80 yıl bekledik. Ama Allah’a şükür sizlere inanarak, sizlere dayanarak net bir şekilde bunu dünyaya gösterdi. Dedi ki; bizi birbirimize kırdırmayın. Devlet milletine hizmet eder. Devlet tüm vatandaşlarını kucaklar. Devlet ayrım yapmaz. Devlet herkesin dinine, diline, mezhebine saygı gösterir, bunu geliştirmesi içinde destek verir. Onu söyleyebilmek çok zordu, söyledikten sonra da dediklerini yapmaya başladı, sizlerden aldığı güçle. Kürtçe, Arapça televizyon kurduk, okullarda Kürtçe, Arapça okunabilir, ne var yani dedi. Ve silahlar sustu elhamdülillah. Ülkenin doğusu, batısı barıştan, kardeşlikten yana. Bunu söyleyen Başbakanı her seçim batı da, doğu da destekliyor. % 34’lerle başlayan oy oranı % 50’lere dayandı. Herkes ülkenin sigortası olarak AK Partiyi görmeye başladı. Çünkü bu söyleme 100 yıldır hasrettik. Çünkü bu ülkede AK Partinin dışında ülkenin tamamında siyaset yapabilen parti yok. Çok ilginçtir; muhalefetin bir kısmı doğuda yok, bir kısmı da batıda yok. Fiilen ülkeyi sigorta gibi ayakta tutan, 81 vilayeti kucaklayan tek parti AK Parti arkadaşlar. Ve aynı dili kullanıyor, ülkenin tüm vatandaşlarını bağrına basıyor. Devletin kapılarını her yerde millete açıyor. O burnundan kıl aldırmayan bürokrasiye, devlete diyor ki; ‘millete efendilik yok kardeşim. Millete hizmetkârlık var. Bu fakir milletin çektikleri yeter. Devletin kapılarını açın, devletin kaynaklarını millete harcayın, milletin hayat seviyesini güzelleştirin, birlikte çalışalım, işsizliği azaltalım, köyler, kasabalar, şehirler yaşanabilir hale gelsin.’ Bütün bizim davamız, felsefemiz bu, basit yani. Allah’a şükür bunda da milletimizin sağduyusuyla başarılı oluyoruz ve bu günlere gelebildik. Siyasi olarak, sosyal olarak çok güzel adımlar atıldı. Bunun etkisiyle ekonomimiz düzeldi.”

 

Bu millet bir kere daha oyuna gelmeyecek

İşsiz gençlerin, aldığı ücretle geçinemeyenlerin olduğunu belirten AK Parti adayı Güvenç, “Bir sürü sıkıntımız var. Elektrik, yol sıkıntımız var. Onun için gençlere diyorum ki, lütfen 2002’de bu Başbakanın nasıl bir ülke teslim aldığını Allah rızası için sorun. Abilere sorun. Ekonomi nasıldı, nefes alabiliyor muydun, konuşabiliyor muydun, eleştirebiliyor muydun arkadaşlar. Lütfen anlatın gençlere. Çünkü op verecek delikanlı kardeşim beni, Türkiye hep böyleydi zannediyor. Herkes kendini ifade ediyor, fiyatlar yükselmiyor. Başbakan diyor 2001’de partiyi kurarken, ‘olağanüstü hali kaldır yeter dediler bana’. OHAL’in ne olduğunu benim genç kardeşim bilmez. Lütfen sorun. Ve o günün Türkiye’sinde asgari ücret 184 lira. 100 Dolar. Bugün biz bütün engellemelere rağmen, 10 yılda kurulan komplolara, yapılan saldırılara, parti kapatma davalarına, Başbakanın evinin üstünden, meclisin üstünden uçak uçurtmalarına.. 2008’den beri dünyada ekonomik kriz var, devletler batıyor, dünyanın en güçlü ekonomileri çöküyor. Biz 12 senedir ekonomiyi büyütüyoruz, 100 dolar olan asgari ücreti 500 dolara getiriyoruz. Alım gücü olarak % 70 iyileşiyor. Dar gelirlinin hayat seviyesi % 70 iyileşiyor. Bundan sonra da Allah’ın izniyle faizlerde düşmeye başlayacak, dövizde düşmeye başlayacak yine. Çünkü anlayacaklar ki, bu millet bir kere daha oyuna gelmedi. Hala tekrar savaş çıkarabilir miyiz diye ümitleri var. Acaba milleti tekrar birbirine kırdırabilir miyiz, doları, faizi yükseltip milleti isyan ettirebilir miyiz, ekonomi çok bozuldu deyip milleti hükümetten soğutabilir miyiz diye ümit ediyorlar. Bir türlü bu ülkemizden vazgeçmiyorlar. Cevap sizsiniz, sandık. Sandıkta AK Partiye vereceğiniz oylarla, ‘durun kardeşim, biz bir daha karanlık günlere dönmek istemiyoruz. Biz gazete patronlarının pijamayla Başbakan karşılamasını istemiyoruz. Biz holding patronlarının hükümet kurmalarını istemiyoruz. Hükümeti ben kuracağım millet olarak, senin oyun kuracak. Bunu bize çok görmeyecekler. Bizi bölüp parçalayıp kendilerinin hükümet kurmalarına fırsat vermeyeceğiz artık. 12 senedir olduğu gibi biz seçeceğiz. Hazmedemiyorlar. Gazeteciler ahkam kesiyor, ayak üstüne atıyor, siyasetçiyi, Başbakanı eziyorlardı. Ama şimdi yapamıyorlar. Çünkü size dayanan, sizden güç alan Hükümet var. Allah devletimize zeval vermesin” dedi.

 

İslam ülkelerinin de lider bir ülkeye ihtiyacı var

Urfa’nın Türkiye’nin 30 büyük şehrinden biri olduğunu belirten Güvenç, bütün itirazlara rağmen Başbakanın demokrasi devrimi yaptığını hatırlatıp, “Artık milletin oyu ile meclis üyeleri, ilçe Belediye Başkanları, Büyükşehir Başkanı olsun ve o büyükşehir başkanı ve meclis bütün şehri, yani 19 bin kilometrekarelik Türkiye’nin 7. büyük şehrinin tüm sorunlarını görecek bir belediyecilik anlayışı ile hizmet edecek” diyerek imarından, çarpık yapılaşmaya kadar her sorunu görüp düzelteceğini, çözüm bulacağını ve en ücra köşedeki köylere, mezralara bile hizmet götüreceklerini, aynı zamanda bölge ülkelerinin ve İslam ülkelerinin de lider bir ülkeye ihtiyaçları olduğunu anlattı.

 

İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır

Toplantıyı düzenleyen, vasıta olanlara teşekkür ederek sözlerine başlayan Haliliye Belediye Başkan adayı Fevzi Demirkol ise, “Ben AK Parti Haliliye Belediye Başkan adayı gösterildim. Elhamdülillah. Buraya gelirken bir başka aday adayımız Mahmut Kırıkçı ile birlikte buraya geldik. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’ düsturu ile sizlere hizmet etmeye geldik. Allah’ın izniyle 1 Nisan’da başkanımız Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı olacak. Sayın Celalettin Güvenç sizlere bilgiler verdi. Mevlana hazretlerinin dediği gibi; kişinin değeri istediği şeydir. Ben ve Başkan adayı abim, kardeşim ve burdaki dostlar sadece makam, sadece koltuk istiyorsak değerimiz budur. Eğer hizmet edeceksek, dua alacaksak değerimiz budur. O noktada hepinizden bize inanmanızı, güvenmenizi istiyorum” diyerek geçmiş ile kıyaslayarak ilimizdeki bazı gelişmelerden bahsetti.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2014, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142