Güvenç, “Devlet milleti kucaklayacak”

 Güvenç, “Devlet milleti kucaklayacak”
banner206

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç, mahalle buluşmaları kapsamında İmam Bakır Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

 

Mahallenin taziye evinde vatandaşlarla seslenen Celalettin Güvenç, 2002 öncesi ve sonrasının değerlendirmesinin yapılması gerektiğine sözlerinin başında yer vererek, 12 yıllık sürecin rüya gibi olduğunu, özellikle genç kuşağa karanlık dönemin anlatılması gerektiğini söyledi.

 

 

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç’e AK Parti İl Başkan Yardımcısı İsa Kızıldemir, İl Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Uryan Arusoğlu ve Hacı Yaygın, İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Halil Baldemir ve SKM temsilcisi Cemil Çadak eşlik ettiler.

 

Devlet milleti kucaklayacak

Orta yaş kuşağının 2002 öncesi ve sonrasının farkında olduğunu dile getiren Celalettin Güvenç, genç kuşağın farkında olmadığını ve genç kuşağa karanlık dönem ile rüya döneminin anlatılması gerektiğini aktararak, “ 30 yıllık devlet hizmetim var. Bir gün gelecek ki bu ülkede huzur olacak, devlet milleti kucaklayacak; valisi, kaymakamı, siyasetçisi biz milletin hizmetkârıyız diyecek. Aynı yer sofrasında yemek yiyecek, başörtülü kızlarımız okullarda öğretmenlik yapacak, Kürtçe televizyon olacak, Arapça televizyon olacak ve bu hiç sorun olmayacak. Hiçbir sorun olmadı memleket rahatladı. Herkes dedi ki; ‘devlet isterse oluyormuş, devlet artık bize saygı duyuyor, bizi kucaklıyor, bizim için çalışıyor, kahır ekseriyeti halkımızın dedi ki desteklersek devamı gelecek. Bu sadece siyaseten değil ekonomide de aynı söylediğim gibi nereden nereye geldiğimizi; 2002 öncesi okulların, yolların, hastanelerin, havaalanlarının durumu ortadaydı. Ama Allah’a şükür Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, bakanlarımız, vekillerimiz dik durdular bizde koşturduk, çabaladık. Dedik şu milletin gönlünü yapalım, rızasını alalım; köyümüzdeki, mahallemizdeki insanlarımız Türkiye’de bir şeylerin değiştiğini görsün. Milletin devlete olan inancı artsın dedik. İbadet aşkıyla koşturduk. Ekibimizi de aynı şekilde koşturduk” dedi.

 

Büyükşehir Belediyesinin çok yüksek bir vizyonu olması lazım

Büyükşehir yasasıyla Şanlıurfa’nın çok daha önemli hale geldiğini ifade eden Celalettin Güvenç, bütün mahalle, köy, ilçelerin Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yönetileceğini söyleyerek, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin çok yüksek bir vizyonu olması lazım. Bir yandan buradaki mahallenin park sorununu görecek, atık su arıtma sorununu görecek, çöplerin ayrıştırma sorununu görecek, öbür yandan Eyyübiye’deki hazine arazisi üzerindeki tapusuz evlerin derdiyle dertlenecek. Ceylanpınar’ını ayrı Viranşehir’ini ayrı düşünecek. Bu gün yüz binin üzerinde Viranşehir ve Siverek’te nüfusumuz var. Öyle bir Belediye kurulmalı ki herkesi ve her yeri aynı gözle görmeli, milletin parasını ihtiyaca göre planlamalı; bu inançta, vizyonda ve ahlakta bir yönetim kurmamız lazım. Dik duracak, hakkın, garibin ve haklının yanında duracak bir yönetim kuracağız” diye konuştu.

 

 

Alt yapısı olmayan yere yatırım yapmak çok zor

Şahinbey Belediyesi ziyaretinden bahseden Celalettin Güvenç, “Nüfusu İmam Bakır Mahallesinden 100 bin fazla, 2009’da 90 milyon TL bütçe ile 120 milyon TL borç devralmış. İki senede borçları ödemişler, tam 63 tane sosyal tesis yapmış. 40 bin kişi bu tesislerde; Pazar yapıyor, Kuran-ı Kerim, Arapça, Bilgisayar, İngilizce dersi alıyor, meslek edindirme kursu alıyor. Nasıl yaptın dedim ‘borç deliklerini kapattım, samimiyetle çalıştım. Böyle oldu’ dedi. Eğer gayret edersen, dik durursan bu şehre bu anlamda böyle işlere ihtiyaç var; turizm, sanayi de var. Bakın 2. Organize Sanayii 2 senedir uğraşıyoruz, Türkiye’de tektir belki de, 7 bin dekarın altyapısını yapmak için 46 milyon TL ihaleyi Kasım ayında yaptırdık. Sanayici geliyor, arsa var ama altyapısı yok. Alt yapısı olmayan yere yatırım yapmak çok zor, takdir ederseniz” dedi.

 

 

Çözüme kavuşması gereken binlerce proje var

Şanlıurfa’da liyakat, vizyon, mücadele isteyen ve vatandaşla istişare edilerek çözüme kavuşması gereken binlerce proje olduğuna dikkat çeken Celalettin Güvenç, şöyle dedi;

“İnsanımızın her derdiyle ilgilenmek lazım, her derdine koşturmak lazım. Şu güzel şehirde gelişimi, değişimi ve ilerlemeyi sağlamak lazım. 2011’de Sayın Bakanımız Faruk Çelik’in ilimize gelmesinden itibaren AK Partinin ülkemizin her yerine getirdiği o güzel esintiden, sinerjiden ve heyecandan nasiplenmeye başladık. İşte Abide alt geçidi, topçu meydanı, 11 Nisan, Şanlıurfaspor tesislerini yaptık, bölgede yok böyle bir tesis. Spor alanları yapıyoruz, kanallarda çocuklarımız boğulmuyor havuzlar yaptık.”

 

Uydu kentler yapmak zorundayız

Dua ve destekle örnek bir belediyecilik sergileyeceklerini ifade eden Celalettin Güvenç, “İnsan odaklı, insanımızın kültürünü ve inancını geliştirmeyi hedef alan, kadılarımıza, çocuklarımıza, gençlerimize, yaşlılarımıza sahip çıkan; gençlere meslek edindirme ve okuma kurslarını açan, Muhtarıyla, mahalleliyle iç içe, dinamik şekilde görüşerek, istişare ederek çalışan, iyi bir belediyeciliği Şanlıurfa’ya getirmek zorundayız. Yoğun şekilde göç alan Şanlıurfa’ya uydu kentler yapmak zorundayız. Yeni yerleşim alanları açmak zorundayız. Tabi birinci sınıf tarım arazisine açmayacaksın kontrollü bir şekilde yapacaksın. Bütün bunları 12 yıllık AK Partinin tecrübesinden de istifade ederek, diğer belediyelerimizle görüşerek iyi bir hazırlık yapıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142