Güvenç, “İşçimizin alın terinin garantisi biziz”

Güvenç, “İşçimizin alın terinin garantisi biziz”
banner206

Hizmet alımı yoluyla Belediyede çalışan işçilerle bir araya gelen AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç, “Bütün işçilerimiz rahat olsun; İşçimizin alın terinin garantisi biziz. İnsanca çalışma şartlarını işçilerimize sağlayacağız” dedi.

Taşeron işçiler olarak bilinen işçilerle buluşan Celalettin Güvenç, belediyelerde bu şekilde çalışan seslenerek, “İşçinin alın terinin garantisi biziz. Bizim dayandığımız güç millettir, işçidir, esnaftır, köylüdür… Bu milletin kendisidir” dedi.

Emek sömürüsüne ömrü boyunca karşı olduğunu belirten Celalettin Güvenç, “ Bundan sonra da karşı olacağız. Alın terine saygı göstereceğiz. Bu inancımızın, ahlakımızın ve hayat felsefemizin gereğidir. Bütün işçilerimiz rahat olsun; uygulama ne ise Sivas’ta, Konya’da aynısını buraya getireceğiz. İnsanca çalışma şartlarını işçilerimize sağlayacağız. Bayram, hastalık gibi konularda izin asla problem olmayacak. İşçimiz alın terinin karşılığı olan ve görmesi gereken saygıyı görecek. Sendika konusunda da gerekli adımlar atacağımızı şimdiden beyan ediyorum. Gönlünü işçilerimiz ferah tutsun ve işçilerimiz üzerinden kimse siyaset yapmasın, herkes bizim gibi alın terine saygı duysun. Alın teri bizim için en yüce değerdir” dedi.

Celalettin Güvenç’le görüşen işçiler ise, kendileriyle toplantı gerçekleştirdiklerinden dolayı Celalettin Güvenç’e teşekkür ederek, “Bizler taşeron işçiler olarak sıkıntılarımızı aktardık. Başkanı adayımızda bizlere bu işlerle ilgili gerek sendikal haklar, gerekse ücret olmak üzere iyileştirmeler yapacağını; seçimden öncede sendikal haklar için de bazı yerlerle görüşüp, bizlere haklarımızı vereceğini, göreve geldikten sonra da bizlere yardımcı olacaklarına dair söz verdiler” dedi.

İşçilerle bir süre görüşen Celalettin Güvenç, bugün olduğu gibi yarın da irtibat halinde olacaklarını ve sürekli istişare edeceklerini söyledi.

Öte yandan işçilerle görüşmesi sırasında Celalettin Güvenç’e, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Halil Peltek de eşlik etti. 

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2014, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142