Güvenç, “Köylerimizin rengini değiştireceğiz”

 Güvenç, “Köylerimizin rengini değiştireceğiz”
banner206

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Merkeze bağlı Mağarcık Köyünde vatandaşlarla bir araya geldi.

 

Köy meydanında yoğun bir kalabalık tarafından karşılanan Celalettin Güvenç, kendisini karşılayan köy sakinleriyle tek tek selamlaşarak, vatandaşlara seslendi. Güvenç, ayrım yapmadan yapacakları hizmetlerle köylerin rengini değiştireceğini söyledi.

Esen bahar havasının, barışın, kardeşliğin devamı için 30 Mart 2014 yerel seçimlerinin çok önemli olduğunu söyleyen Celalettin Güvenç, bütün Müslüman milletlerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden halktan destek alması yönünde bekleyişlerinin olduğunu belirterek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın asırlık sorunları kökten çözmesini beklediklerini ifade etti.

 

Dünya çapında projeleri gerçekleştirme noktasına geldik

12 senedir Ekonominin istikrarlı bir şekilde büyüdüğünü ve Cumhuriyet tarihinde böyle bir gelişim ve dönüşümün yaşanmadığını belirten Celalettin Güvenç, “Adım adım yürüdük ve dünya çapında projeleri gerçekleştirme noktasına geldik. Ben 2011’de Şanlıurfa’ya geldim, köylerin yol ve su sorunu vardı. Allah’a çok şükür Başbakanımızın, bakanlarımızın ve vekillerimizin desteğiyle 3 bin 700 kilometreyol yaptık,  400’den fazla kuyu kazdık. 2011’de geldim köylere parke taşı beyan etmeye korktuk yapabilir miyiz? diye. Allah’a çok şükür şu anda 50’nin üzerinde köyde parke taşı yapıyoruz. Bu çamurdan çaylaktan kurtulmak için. İnşallah Büyükşehir olduğumuzda bunlara daha da hız vereceğiz. Şu anda İl Özel İdaresinin imkânlarının ne kadar kısıtlı olduğunu muhtarlarım biliyor. Çok dar kapsamlı kadrolarla çalışıyorduk” dedi.

 

Başbakanımız bir demokrasi devrimi yaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın en önemli reformlarından birisi olan Büyükşehir yasasına değinen Celalettin Güvenç, “Başbakanımız bir demokrasi devrimi yaparak Büyükşehirleri kurdu. ‘Büyükşehirlerde artık iki meclis olmasın. Büyükşehirlerde Özel İdare ayrı Belediye ayrı çalışmasın. Güçlü Belediyeler, Genel Müdürlükler ve Belediye Başkanıyla şehrin tüm sorunları tek elden yürütülsün’ dedi. Yeni dönemde Büyükşehir Belediyesi; köyden kente tüm yerleriyle sorumlu olacak. İnanıyorum ki desteklerinizle kuracağımız kadrolarla şimdikinden çok daha hızlı ve başarılı hizmetlerle köylerimizin rengini değiştireceğiz. Şehirde ne varsa benim köyümde de olacak ve olmak zorunda. Bunu yapmaya başladık. Bunu yaptığımızı çevrenizdeki çalışmalardan görüyorsunuz” diye konuştu.

 

Belediye, köyler ve ilçeler arasında ayrım yapmamalı

“Benim belediyem dediğiniz belediyeye adayız, ona hazırlanıyoruz ve bunu arzu ediyoruz” diyen Celalettin Güvenç,  “Bu Belediye, köyler arasında, ilçeler arasında ayrım yapmamalıdır. Seni burada unutmamalıdır. Haliliye’de çalışırken, Eyyübiye’de çalışırken Viranşehir’i unutmamalıdır. Tamamını tek gözle görmelidir. Biz bu inanca, felsefeye, ahlaka sahibiz. Yeter ki sizlerin desteğiyle iş başına gelelim. İyi meclis üyeleriyle, ilçe belediye başkanlarımızla, bu topraklarda yetişen insanlardan kuracağımız kadrolarımızla teşkilat yapımızı sağlamlaştıracağız” dedi.

 

Şanlıurfa, Türkiye’nin potansiyeli en yüksek ili

Şanlıurfa’nın Türkiye’nin potansiyeli en yüksek illerinden birisi olduğunu belirten Celalettin Güvenç, genç nüfusun Şanlıurfa’daki yoğunluğuna dikkat çekerek, İş ve Meslek Edindirme Kurslarıyla gençlerin meslek sahibi olmalarını sağlayacaklarını anlattı.

 

Gıyabında Başbakana sevgi çok

Konuşmasının sonunda kendisini dinlemeye gelen bir muhtarın başka bir partiden teklif aldığını ve verdiği cevabı anlatan Celalettin Güvenç, “Değerli Kardeşimiz şöyle cevap veriyor teklife karşılık; ‘Benim Annem ve Babam izin vermez. Benim Babam Recep Tayyip Erdoğan, Annemde Emine Erdoğan’ diyor. Demek ki hizmet edersen, halkını seversen, anaların acısını anlarsan, kendini ülkene adarsan; Şanlıurfa’nın bu köyünde gıyabında sana böyle sevgi, samimiyet ve muhabbet verir” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Size hizmeti ibadet ve en büyük şeref sayıyoruz

Mağarcık Köyünden ayrılan Celalettin Güvenç, düğün sahiplerinin ısrarı üzerine Anaz Köyüne geçerek, Uğur Ailesinin düğününe katıldı. Burada düğün sahiplerine seslenerek hayırlı olması temennisinde bulunan Celalettin Güvenç, “Size hizmeti ibadet, en büyük şeref sayıyoruz. Başbakanımızın önderliğinde Allah’ın izniyle nesillerimiz, çocuklarımız çok daha iyi bir Şanlıurfa’da ve Türkiye’de yaşayacaklar. Bu azim ve kararlılıktayız. Destek ve dua sizden, hizmet bizden” diye seslendi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142