Güvenç söz verdi!

Güvenç söz verdi!
banner206

 AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç, göreve geldikten sonra köylerimizi daha yaşanılır hale getireceklerini ve problemlerin tamamını çözeceklerini söyledi.

İlk olarak gittikleri Malören köyünde vatandaşların sıcak ilgisiyle karşılanan AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç, Şanlıurfa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte köylerin mahalle konumuna geldiğini söyledi. Güvenç, “Allah izin verirde göreve gelirsek, bizim bir elimiz de sürekli buralarda olacak. Şimdikinden çok daha büyük imkanlarla bu köylerimizi daha yaşanılır hale getireceğiz. 2,5 senede bildiğiniz gibi 3 bin 500 kilometre köy yolu yaptık. Köylerimizin içerisine parke taşı döşemeye başladık. Futbol sahaları yaptık, okullar yaptık. Hastaneler yaptık, her alanda çok önemli projeler yapacağız. İşsizlik bizde çok önemli bir sorun. Gençlerimizin, nüfusumuzun yüzde 72’si 29 yaşın altında. Mutlaka meslek edindirme kursları açıp bunları birer meslek sahibi yapıp iş sahibi yapacağız” dedi.

Daha sonra gittikleri Çat köyünde de yaptığı konuşmasında seçimde çok dikkatli davranmak gerektiğini belirten Celalettin Güvenç, “Şanlıurfa artık büyükşehir oldu. Bunun anlamı; artık buralar Hilvan’ın, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin mahallesi durumuna geldi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde Su, Yol, Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü kurulacak. Bir Bakanlık gibi teşkilatlanacak, bin 159 köyümüz ve bunlara bağlı bin 500 mezra mahalle olarak büyükşehirden hizmet alacak. Problemlerin tamamını çözeceğiz” diye konuştu.

Hazırladıklarını Köy Bilgi Formlarını gösteren Güvenç, “Köyün elektrik, su, yol durumu nedir? Okul durumu, kanalizasyon durumu nedir, hepsi elimizde var. Şimdi buraya ilaveten de muhtarımızdan dinlediğimiz dertleri, sorunları kaydediyoruz. Allah’ın izniyle 1 Nisan’dan itibaren desteklerinizle göreve gelirsek bu bilgi formlarına göre yatırımlara başlayacağız” ifadelerini kullandı.

Gittikleri Ovacık köyünde de köy içi yollarının parke taşı döşenmiş olduğuna sevindiklerini belirten köy sakinleri, Şanlıurfa eski Valisi Celalettin Güvenç’e kastederek, “Gelmiş geçmiş en iyi devlet adamıdır. En iyi hizmet AK Parti döneminde geldi. Bu hizmetlerin başında parke taşı, karakol, taziye evi, elektrik hatlarının değişmesi gibi” diyerek memnuniyetlerini dile getirdi.

 

“76 MİLYONU BAĞRINA BASACAK DİYEN TEK ZİHNİYET, TEK PARTİ AK PARTİ”

Ovacık köyünde de herkesi selamlayarak, “Allah sizlerden razı olsun, büyüklerin ellerinden öpüyorum” diyerek konuşmasına başlayan AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Güvenç, şunları söyledi:

“Gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ediyoruz. Değerli kardeşlerim; Türkiye’de 81 ilde var olan 76 milyon insanı kucaklayan, bu ülkede artık ayrılık-gayrılık olmayacak diyen, devlet 76 milyonu bağrına basacak diyen tek zihniyet, tek parti AK Parti. Belediyelerde de öyle, devlette de öyle. Bizim iddiamız ve teminatımız da şudur; Büyükşehir Belediyesi de, Hilvan Belediyesi de kapılarını sonuna kadar halka açacak. Sizlere açacak, halkın belediyesi olacak. Hilvanlının hakkını Hilvanlıya, Ovacıklının hakkını Ovacıklıya, Bireciklinin hakkını da Birecikliye vereceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun” diyerek herkesin desteğini ve duasını beklediklerini söyledi.

Güvenç’in Hilvan ilçesine bağlı Malören, Çat ve Ovacık köyleri ile bağlı mezraları gezisine, AK Parti İl Başkan Vekili Erkan Sözen, Yönetim Kurulu üyesi Cemil Çadak, İl SKM temsilcisi Mehmet Kaya, Hilvan Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan adayı Aslan Ali Bayık, AK Parti İçe Başkanı Hanif Düzme, Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Ali Baylan ve Sabri İzol, İlçe Kadın Kollarından Sultan Can, Gençlik Kollarından Ali Doğruyol da eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2014, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142