HDP'den 'sokağa çıkın' çağrısı!

 HDP'den 'sokağa çıkın' çağrısı!
banner206

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, 6-8 Ekim olaylarından önce yapılan çağrıya benzer bir açıklama yaparak tansiyonu iyice yükseltti.

Hatırlanacağı üzere 6-8 Ekim'de HDP yine Kobani'yi bahane ederek halkı sokağa çıkmaya davet etmiş ve onlarca masum vatandaşın ölümüne sebep olmuştu.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Kobani'ye DAEŞ militanlarının saldırısına ilişkin, "Eğer, bu katliam, bu soykırım ve işgal girişimi, sizin desteğinizle gerçekleştirilmediyse, buyurun bunu kanıtlayın, biz de inanalım, Türkiye de inansın. Aksi durumda bizim iddialarımız geçerlidir" dedi.

 

HALKI YİNE SOKAĞA DAVET ETTİ

Yüksekdağ'ın "Önünüzdeki günlerde, geçmiş süreçte gerçekleştirdiğimiz bir sivil inisiyatif ve direniş hareketini Suruç hattından yeniden canlandırmak gibi bir çağrımız da var. Bütün halkımızı da yeniden tarihsel bir sorumluluğa davet ediyorum, çağırıyorum. Suruç'ta ve her yerde Rojava'yı, Kobani'yi IŞİD saldırıları karşısında savunmaya davet ediyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2015, 12:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

la bu ülke yani içinde yaşadığımız türkiye hepimizin sanki başka bir ülkeyi savunuyormuş bu ülkede esirmişsin gibi açıklamalardan vazgeç artık bu ne abes bi konuşmadır kaç oldu artık ayıp be...

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142