HDP'li vekil hakkında şok gelişme!

.

HDP'li vekil hakkında şok gelişme!
banner206

 ŞANLIURFA Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ziya Çalışkan hakkında Viranşehir'de dün PKK'lı terörist Ali Baybariz'in cenaze töreninde yaptığı konuşmada terör örgütü propagandası yaptığı gerekçesiyle soruşturma başlattı.

HDP Şanlıurfa Milletvekili Ziya Çalışkan, Adana'nın Pozantı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne uzun namlulu silahlara düzenlenen 2 polisin şehit edildiği saldırıda ölü ele geçirilen PKK'lı teröristlerden 25 yaşındaki Ali Baybariz'in Viranşehir İlçesi'nde dün düzenlenen cenaze töreninde "Her toprağa verdiğimiz şehit, bizim için bir yemin, bir ant oldu. Yılardır bu mücadeleyi verirken; yalnız birileri bunu düşünemedi. Evet devlet, aynı devlet. 50 yıl, 100 yıl önceki devlet, aynı devlet. Yönetenler değişik, adı değişik olabilir; Kenan Evren olur, Tansu Çiller olur veya Atatürk olur bugün şunu anlayamadılar. Dünya bunu anlıyor ama bu devlet anlamamıştır, kabul etmemiştir. Bu günlerde yaşadığımız çatışma ve savaş bunu gösteriyor. Toprağa verdiğimiz her yiğidimiz ant olsun gençliğimiz kadınlarımız, bunu onur ve şeref yükü olarak taşıyacağız ve bu şehitlerimize laik olacağız" dedi.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı, Çalışkan'ın Türkiye Cumhuriyeti Devleti aleyhinde konuştuğu ve terör örgütü propagandası yaptığı gerekçesiyle soruşturma başlattı. Milletvekili Çalışkan'ın soruşturma kapsamında suçlu bulunması halinde, dokunulmazlığının kaldırılması için hakkında hazırlanacak fezlekenin TBMM Başkanlığı'na sunulmak üzere Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü'ne gönderileceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2015, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142