Hilvan'a Hastane Müjdesi

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Hilvan'a yapılması planlanan Devlet Hastanesi ihalesinin yapılacağının müjdesini verdi.

 Nüfusu 22 bine yaklaşan Hilvan'da mevcut hastanenin hem doktor hem de teçhizat bakımından eksik olması sebebiyle uzun zamandan beri büyük sıkıntılar yaşanıyordu.

 

Yapılan girişimler sonucu Hilvan'da 50 yataklı devlet hastanenin yapılması ivme kazandı. Plan ve projesi tamamlanan ve daha önce Hilvan Belediyesi tarafından 82 bin metrekare yer temini yapılan Yeni Hilvan Devlet Hastanesinin ihalesi Ekim ayının 14 'ünde yapılacağı bildirildi.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık şöyle konuştu:

 

"Sağlık ocağı statüsünde yapılan ve sonradan hastaneye çevrilen mevcut Hilvan devlet Hastanesi, gerekli ihtiyaca cevap verememektedir. İlçeye acilen yeni bir hastanenin yapılması için belediye olarak gerekli girişimlerde bulunduk. Yaptığımız girişimler neticesinde Hilvan'a yapılması planlanan 50 yataklı yeni devlet hastanesinin ihalesi önümüzdeki Ekim ayının 14'ünde yapılacaktır" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2014, 16:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
YOLCU
YOLCU - 7 yıl Önce

bay başkan sizler sudan haber verin hastahane sağlık bakanın işidir ve il sağlık müdürün işlerdir bay başkan su ne zaman akacaki bir açıklama da su için yapınız halkı rahtlayiniz.

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142