Hükümet Konağının temeli atıldı...

Viranşehir ilçesinde Hükümet Konağının temelI atıldı

Hükümet Konağının temeli atıldı...
banner206

 Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde Hükümet Konağının temel atma törenine katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa’ya 18 Katrilyon yatırım yapıldığını belirterek, Viranşehir’inde üzerine düşen payı aldığını söyledi.

Seçim çalışmaları kapsamında Şanlıurfa’ya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Viranşehir ilçesinde Hükümet Konağının temel atma törenine katıldı.

Yenişehir Mahallesinde düzenlenen temel atma törenine, Bakan Faruk Çelik’in yanı sıra, AK Parti Milletvekili Mehmet Akyürek, AK Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez, AK parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç, AK Parti Viranşehir adayı İbrahim Gelin, İlçe Başkanı Celalettin Sayan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, Viranşehir Müftüsü Abdulrakip Arslan ve çok sayıda davetli katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Viranşehir Kaymakamı Muhammed Lütfi Kotan, Viranşehir’de yapılan hizmetlere dikkat çekerek, ilçeye özgü ve özel yapılan bir proje ile yapılacak olan hükümet konağının bir yıl içerisinde bitirileceğini kaydetti.

Törende kısa bir konuşma yapan Milletvekili Mehmet Akyürek, Viranşehir’in bu hizmetleri çoktan hak ettiğini belirterek, ilçeye yapılan hizmetlere bir yenisini daha eklemenin sevinci ve mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Yapılan konuşmaların ardından konuşan Bakan Çelik ise, Şanlıurfa’ya 18 Katrilyon yatırım yapıldığını belirterek, Viranşehir’inde üzerine düşen payı aldığını söyledi. İki Yıllık bir süre içerisinde Viranşehir’e 150 Trilyonluk bir yatırımın yapıldığına dikkat çeken Çelik, köy yolları ve özelikle de Eğitim alanında ilçeye çok ciddi yatırımların yapıldığını söyledi.

Büyükşehir yasasıyla beraber önümüzdeki dönem Şanlıurfa’ya yeni ve daha büyük yatırımların yapılacağını ifade eden Bakan Çelik, Büyükşehir ve yerel Belediye iç içe, kol kola Viranşehir’e daha büyük kazanımlar kazandıracağını kaydetti. Ne söz verdiysek yerine getirdiklerini sözlerine ekleyen Bakan Çelik, “ Şanlıurfa Büyükşehir olacak demiştik. İşte bugün o gün geldi. 30 Marttan sonra büyükşehir olarak artık hizmetleriyle Şanlıurfa yeni bir hız ve yeni bir ivme kazanacaktır” dedi.

Eğitim konusunun önemine vurgu yapan Bakan Çelik, “Şanlıurfa ve Viranşehir’de genç bir nüfusumuz var. Bu genç nüfusun iki açıdan değerlendirilmesi önem araz ediyor. Bir, gençlerimizin kötü alışkanlıklardan, kötü alışkanlıklara yönlendirilmemesi için art niyetli insanlara gençlerimizin çocuklarımızın kurban edilmemesi için Bütün Belediye başkan adaylarımızın birinci projesi nesli koruma olacaktır. Nesillerimiz Güven, Nesillerimiz sağlıklı eğitilirse geleceğimizde garanti altında olur. Nesillerimiz sahipsiz, Nesillerimiz eğitimden yoksun bırakılırsa geleceğimiz konusunda fazla bir şey söyleme imkânına sahip olmayız. Bundan dolayı bir eğitim konusuna çok önem veriyoruz. Onun için iki yıl içerisinde 50’nin üzerinde okulun temelini atmışız. Viranşehir’in neresine bakıyorsanız Okulların yükseldiğini görüyorsunuz”

İşsizlik konusunda da değinen Çelik, “ işsizliğin önüne geçmek için alt yapının oluşması lazım. Alt yapıda eğitimden geçer. Onun için kızlarımız gençlerimiz okuyup diplomalarını alacaklar, nitelikli elaman olacaklar. Bu çerçevede iş arayışına girip yatırımcıları buraya çekecekler” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından ilçe Müftüsü Abdulrakip Arslan’ın okuduğu dualarla Hükümet Konağının Temeli atıldı. Törenin ardından Bakan Çelik ve beraberindekiler ilçenin bazı köylerine ziyaretlerde bulunmak için ilçeden ayrıldı.HABER NURETTİN KARAKIŞ

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2014, 21:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142