İlçelerden kaç meclis üyesi seçilecek?

İlçelerden kaç meclis üyesi seçilecek?
banner206

30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde hangi ilçeden kaç meclis üyesi seçileceği belli oldu.

30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde; hangi ilçeden kaç meclis üyesi çıkaracağı ve Büyükşehir Belediye Meclisine göndereceği üye sayısı ile kontenjan sayıları belli oldu. Şanlıurfa’da en fazla belediye meclis üyesi 37 kişiyle Eyyübiye ile Haliliye ilçelerinde seçilecek. İşte ilçelerde seçilecek meclis üyeleri…

Akçakale ilçesinde 25 belediye meclis üyesi seçilecek, Büyükşehir Belediye Meclisine göndereceği üye sayısı 5 ve kontenjan ise 3 olarak belirlendi.

Birecik ilçesinde 25 belediye meclis üyesi seçilecek, Büyükşehir Belediye Meclisine göndereceği üye sayısı 5 ve kontenjan ise 3 olarak belirlendi.

Bozova ilçesinde 25 belediye meclis üyesi seçilecek, Büyükşehir Belediye Meclisine göndereceği üye sayısı 5 ve kontenjan ise 3 olarak belirlendi.

Ceylanpınar ilçesinde 25 belediye meclis üyesi seçilecek, Büyükşehir Belediye Meclisine göndereceği üye sayısı 5 ve kontenjan ise 3 olarak belirlendi.

Halfeti ilçesinde 15 belediye meclis üyesi seçilecek, Büyükşehir Belediye Meclisine göndereceği üye sayısı 3 ve kontenjan ise 2 olarak belirlendi.

Hilvan ilçesinde 15 belediye meclis üyesi seçilecek, Büyükşehir Belediye Meclisine göndereceği üye sayısı 3 ve kontenjan ise 2 olarak belirlendi.

Siverek ilçesinde 31 belediye meclis üyesi seçilecek, Büyükşehir Belediye Meclisine göndereceği üye sayısı 6 ve kontenjan ise 3 olarak belirlendi.

Suruç ilçesinde 31 belediye meclis üyesi seçilecek, Büyükşehir Belediye Meclisine göndereceği üye sayısı 6 ve kontenjan ise 3 olarak belirlendi.

Viranşehir ilçesinde 31 belediye meclis üyesi seçilecek, Büyükşehir Belediye Meclisine göndereceği üye sayısı 6 ve kontenjan ise 3 olarak belirlendi.

Harran ilçesinde 25 belediye meclis üyesi seçilecek, Büyükşehir Belediye Meclisine göndereceği üye sayısı 5 ve kontenjan ise 3 olarak belirlendi.

Eyyübiye ilçesinde 37  belediye meclis üyesi seçilecek, Büyükşehir Belediye Meclisine göndereceği üye sayısı 7 ve kontenjan ise 4 olarak belirlendi.

Haliliye ilçesinde 37  belediye meclis üyesi seçilecek, Büyükşehir Belediye Meclisine göndereceği üye sayısı 7 ve kontenjan ise 4 olarak belirlendi.

Karaköprü ilçesinde 31  belediye meclis üyesi seçilecek, Büyükşehir Belediye Meclisine göndereceği üye sayısı 6 ve kontenjan ise 3olarak belirlendi.

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2014, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142