İşte Erdoğan’ın masasındaki son anket

 İşte Erdoğan’ın masasındaki son anket
banner206

ANAR'ın iki gün önce sonlanan anketine göre AK Parti'nin oy oranını açıklayan Atalay, "Şubat ayının sonlarına doğru yüzde 49'u gördük." dedi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kanal 7'de Mehmet Acet'in sunduğu İskele Sancak programına konuk oldu. Atalay, programda ellerine ulaşan son anket araştırmasının sonuçlarını açıkladı.

 

OY ORANI YÜZDE 49'U GÖRDÜ

Her hafta saha çalışması yaptıklarını söyleyen Atalay, daha önce yaptıkları anketlerin aksine çok farklı bir sonuç çıktığını söyledi. Atalay, bu Sabah Başbakan Erdoğan'a da sunulan ve 5200 kişi ile yapılan araştırmaya göre Şubat ayında yapılan son ankette Ak Parti'nin yerel seçimlerdeki oy oranının yüzde 49 göründüğünü belirtti.

 

SON 2 HAFTADA YÜKSELİŞE GEÇTİ

12 Haziran 2011 seçimlerinden beri genel seçim oylarının yüzde 50 bandında olduğunu fakat şubatın sonuna kadar yerel seçim oylarının ise yüzde 44'lerde seyrederken iki haftada ciddi anlamda yükselişe geçtiklerini ifade etti. Atalay "İki hafta önce, 18 Şubat'ta 81 ilde 121 bin kişi ile yapılan araştırmada yüzde 44 çıkmıştı. 12 Mart'ta biten araştırmaya göre Ak Parti'nin genel ve yerel seçimlerdeki oy oranının yüzde 49 olduğunu gördük. Genel ve yerelde aynı sonucu bu zamana kadar yakalayamamıştık" diye konuştu.

 

İZMİR'DE CHP ÖNDE

İzmir'de aklı olanın Binali Yıldırım'a oy vermesi gerektiğini söyleyen Atalay, İzmir'de CHP'nin önde göründüğünü fakat oylarının ciddi anlamda yükseldiğini açıkladı. Atalay, daha fazla büyükşehir ve il belediyesi kazanacaklarının altını çizerek şu açıklamalarda bulundu: "Her araştırmada İzmir'deki oranlarımızı yükseliyor. Hem büyükşehir ve hem ile olarak mevcut belediyelerimizden daha fazlasını alacağız"

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2014, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277