Kadınların desteğini aldı.

GÜVENÇ, “ÇOCUKLARIMIZIN VE GENÇLERİMİZİN GELECEĞİNİ AYDINLATMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR”

Kadınların desteğini aldı.
banner206

Celalettin Güvenç, çocukların ve gençlerin geleceğini aydınlatmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, teşvik kapsamında Türkiye’nin en cazip kenti olan Şanlıurfa’da gençlerin meslek sahibi olmamasından dolayı sıkıntı yaşandığını, bunun için her mahallede İş ve Meslek Edindirme Kursları açarak gençlerin meslek sahibi olmasını sağlayacaklarını söyledi.

Karaköprü’de kadın Sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen toplantıya katılan AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç, kadınlarla buluşmasında 30 Mart Mahalli seçimlerin önemine değindi.

Güvenç, mahallelerde çocukların kendisinden park, okulların daha temiz olmasını; bilgisayar ve internetlerinin hızlanmasını istediğini söyleyerek, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğini aydınlatmak boynumuzun borcudur. Bunun için çalışacağız. Bunu yapacak Allah’ın izniyle inancımız, gücümüz ve imkânımız var. Arkamızda AK Partinin 20 yıllık Belediyecilik yapan büyük kadroları var” dedi.

Güvenç, şimdiden AK Partili Belediyelerle Şanlıurfa’daki konut ve birçok konuda sorunları çözmek amacıyla iletişime geçtiklerini ve projeleri incelediklerini söyleyerek, “Şanlıurfa’da konut sorunu var. Kiralar çok yüksek; tapusuz evler, köy senediyle alınmış evler, iki kattan fazla imar verilmeyen mahalleler;, trafik sorunu, kavşaklarda sorunlar var… Uzmanları çağırdık geldiler, çalıştılar, projelendirdik ve projelendirmeye devam edeceğiz. Allah’ın izniyle de 31 Marttan itibaren de uygulamaya koyacağız” dedi.

Her Bir Gencimizin Elinde Bir Altın Bilezik Olacak

Şanlıurfa’nın Türkiye’de yatırım için en cazip şehir olduğunu belirten Celalettin Güvenç, Şanlıurfa’yı Başbakan Erdoğan teşvik bölgesine almasıyla yatırımın arttığını ancak gençlerin meslek sahibi olmaması nedeniyle istihdamda zorluk yaşadıklarını ifade ederek, “Bu yüzden Belediye olarak ilk işimiz İş ve Meslek edindirme Kurslarını mahallelerde açarak, çocuklarımızın meslek edinmesini sağlayacağız. Her bir gencimizin elinde bir altın bilezik olacak” dedi.

Kendinizi Yalnız ve Garip Hissetmeyin

Büyükşehir Belediyesinin tüm şehri kucaklaması gerektiğini söyleyen Celalettin Güvenç, “Biz herkesi kucaklayacağız. Hepiniz belediyesi olmaya gayret edeceğiz. Belediyenin kapılarını hepinize açacağız. Bir tek amacım var kendinizi yalnız ve garip hissetmeyin. Bu millet kim samimi kim değil; kim hizmete talip, kim makam mevki derdine çok iyi görüyor” dedi.

31 Marttan itibaren yeni bir beyaz sayfa açacaklarını söyleyen Celalettin Güvenç, “Tüm milleti kucaklayan, milletin derdiyle dertlenen, insan merkezli bir belediyecilik anlayışını hizmetinize sunacağız” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142