KARAKÖPRÜ'de GÖVDE GÖSTERİSİ

KARAKÖPRÜ'de GÖVDE GÖSTERİSİ
banner206

Saadet Partisi Karaköprü Belediye Başkan Adayı Ahmet Güzel’in ilçedeki ilk seçim bürosu yaklaşık 5 Bin kişinin katılımıyla coşkulu bir şekilde açıldı. Güzel, büro açılışında yaptığı konuşmada, geçen sene Karaköprü’de bir metrekare arsanın bir liraya satıldığını iddia ederek, “Ben bunun hesabını soracağım” dedi.

30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Karaköprü Belediye Başkanlığını almak için yoğun çaba gösteren Saadet Partisi’nin Karaköprü Belediye Başkan Adayı Ahmet Güzel seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. SP Adayı Güzel’in bugün Karaköprü’de 35 Metre diye adlandırılan caddede seçim bürosu açıldı. Açılışa SP Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Yıldırım, SP il başkanı Halil Yiğit,Karaköprü İlçe Başkanı Mehmet Kaz, SP Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Bahçivan, Urfa’nın tanınmış aşiretlerinden Badıllı, Pijan, Mersavi, Acem, Şedadi, Çadırcı başta olmak üzere Urfa’nın tanınmış aileleri ve yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

1999-2009 yılları arasında Karaköprü Belediye Başkanlığını yapan ve Karaköprü’nün bugünkü konumuna gelmesinde büyük emeği olan Ahmet Güzel, halkın desteğiyle 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde zaferle ayrılacaklarına inandığını belirtti.

Güzel; Hesabını soracağım

Kalabalığa hitap eden Güzel, geçen sene Karaköprü’de bir metrekare arsanın bir liraya satıldığını iddia ederek, “Ben bunun hesabını soracağım” dedi.

“Ben Ahmet Güzel olarak hiçbir şey değilim, sizler olmasanız be neyim ki?” diye konuşan Güzel, şunları kaydetti;

“Ben kendimi sizlere feda etmişimdir, gücümü de sizlerden alıyorum. Geçen dönem bana bir ecza verdiniz ben onun farkındayım, ben 59 aydır o cezayı çektim ve dersime çalıştım geldim. Biliyorum o cezayı siz bana vermediniz. O zaman dışarıdan buraya taşıma oylar geldi. Burada ikametgâh eden vatandaşlarımız kendi belediye başkanlarını seçemedi. Ama bugün görüyorum ki; bir bakan, 11 milletvekili 160 tane belediye meclis üyesi, 100 tane belediye başkan aday adayı yine bu toplumu kuramamıştır. Sizle breni yalnız bırakmadınız, sizlere çok teşekkür ediyorum.”
 

“Sandıkları patlatacağız”

Diğer Karaköprü Belediye başkan adaylarının seçim vaatlerine de değinen Güzel, “O projelere sakın aldanmayın. 10 aydır ben adayım. Ben hiçbir zaman aday adayı olmam. Nede? Çünkü sizlere güvenerek, sizin gibi değerli vatandaşlara, bacılarıma, kardeşlerime, arkadaşlarıma güvenerek adayım dedim. İnşallah 30 Mart’ta göreceğiz, el mi yaman bey mi yaman, hükümet mi yaman, vatandaş mı yaman? 30 Mart’ta sandıkları patlatacağız” şeklinde konuştu.

Mevcut Karaköprü Belediye Başkanının Karaköprü’deki malları peşkeş çektiğini de iddia eden SP adayı Güzel, “Ben onun için bugün buradayım” dedi.

Bu arada AK Parti’den istifa eden İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Halil Arslan’a, Karaköprü Belediye Meclis Üyesi Ömer Demir ile Mahmut Yılmaz da Saadet Partisi’ne geçiş yaptı. SP’ye geçiş yapan bir diğer isim de, Şanlıurfa İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Önal oldu. 

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2014, 21:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142