Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı için Urfalı ünlü ismi mi aday yapacak!

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı için Urfalı ünlü ismi mi aday yapacak!
banner206

Emin Çapa, dün Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığı için belirlediği ismi öğrendiğini ve bu kişinin partiler ile ilişkisi olmayan birisi olduğunu söyledi. Bu sözlerin ardından siyasi kulisler hareketlendi, Kılıçdaroğlu'nun kafasındaki Cumhurbaşkanı adayının Prof. Dr. Özgür Demirtaş olduğu öne sürüldü. Babası aslen Şanlıurfa Siverekli olan Demirtaş'ın ekonomist olması ve hiçbir partiyle ilişiğinin bulunmaması iddiaları kuvvetlendirdi.

Halk TV programcısı Emin Çapa, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "partiler ile ilişkisi olmayan, kamuoyunda hiç bilinmeyen" bir Cumhurbaşkanı adayı bulduğunu öne sürdü. Kılıçdaroğlu'nun aklındaki Cumhurbaşkanı adayının tanıdık bir isim olmadığını ve partilerle ilişkisi olmadığını ifade eden Çapa, söz konusu ismi onay almadan açıklayamayacağını da sözlerine ekledi.

"CİDDİ BİR ŞOK YAŞADIM"

Öte yandan Emin Çapa, paylaşımında, "Aday sayın İmamoğlu değil. Şu anda hiç kimsenin konuşmadığı, adı kamuoyunda bilinmeyen, tanınmayan bir aday. Partilerle ilişkisi olmadığı için 'bu adım tutar' denen bir aday var. Kendisinden onay almadan adını açıklayamam. Ama liderlerin kafasındaki birçok girdiye yanıt veriyor. Ama o girdilerin büyük kısım halkın umurunda değil. Seçmen beğenir mi? Ben ciddi bir şok yaşadım. Henüz emin değilim. Bu isimler gibi tanınan biri değil. Ama söylediğiniz mantığa yakın. Fakat henüz sadece konuşuyorlar. Yani bana söylenen bu" ifadelerine yer verdi.

ADAYIN, ÖZGÜR DEMİRTAŞ OLACAĞI İDDİA EDİLDİ

Çapa'nın bu açıklamasından sonra cumhurbaşkanı adaylığı için farklı isimler anıldı. Ancak Çapa'nın söz konusu adayın "Partilerle ilişkisi yok" çıkışı kulisleri hareketlendirdi. Ankara'da söz konusu olası aday için Kılıçdaroğlu'nun aklındaki ismin Prof. Dr. Özgür Demirtaş olduğu konuşulmaya başlandı. Demirtaş'ın ekonomi konusunda uzmanlığı ve partili olmayışı nedeniyle aday profiline uyduğu şeklinde yorumlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142