Nihat Çiftçi kitap yazdı!

Nihat Çiftçi kitap yazdı!
banner206

Şanlıurfa eski Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ‘Yerel Kalkınma’ isimli kitap yazdı.

Şanlıurfa eski Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, 160 sayfadan oluşan ‘Yerel Kalkınma’ isimli kitap kaleme aldı.  ‘Yerel Kalkınma’ isimli kitabın tanıtımı, Yeni İzler Okulları’nda yapıldı. Çok sayıda gazeteci ile öğrencinin katıldığı programda kitabı hakkında bilgi veren Çiftçi, şu ifadelere yer verdi:

“Şanlıurfa’ya siyasi yaşamı eklersek 20 yıllık bir geçmiş var. Bu 20 yıllık hizmet sürecinde Şanlıurfamızla ilgili düşündük, fikir ortaya çıkardık, konuları irdeledik ve bu konuları Şanlıurfamız için yapabildiklerimiz var yapamadıklarımız var bir şehir, bir toplum, bir mahalle nasıl yerelden kalkınır bir insan kaynağı da işlenmiş durumda. Bu birikimleri insanoğlu neticede faniyiz, bu dünyaya geldik ömrümüzü yaşıyoruz ve öbür dünyaya gideceğiz. Bu fikirleri yerel yöneticiler anlamında, konu konu ilgililer anlamında fikirlerimiz bizimle mezara gelmeyip bir kitapta birleşsin diye bu kitabı yazmış durumdayız. Ben kalıcı eserlere önem veririm önemli olan geleceği sürekli düşünebilmek, bilinçli olmak toplum olarak ülkelerde, şehirlerde her zaman geleceği düşündüm. Geleceği düşündüğümden dolayı gençlerin huzurunda bu eseri tanıtmayı istedim. Belediye başkanlığı yaparken bir önceki belediye başkanlarını hayatta olan gerek büyüklerimizi gerekse vefat etmiş olanları yine bu şehirde bakanlık yapmış birçok kişi şehirle ilgili düşüncelerine yer verdim.”

Konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını cevaplayan Çiftçi, daha sonra imzalamış olduğu kitapları gazeteci ve öğrencilere dağıttı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142