Özcan, Harran köylerini fethetti

 Özcan, Harran köylerini fethetti
banner206

Şanlıurfa'nın Harran ilçesine bağlı bulunan Sugeldi, Yeni Doğan, Damla su, Ceylan gözü, ve Sel almaz Mahallelerinde yapmış olduğu toplantılara katılan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Doç.Dr. Halil Özcan, mitinge dönüşen programlarda CHP ve MHP'yi eleştirdi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Dr. Halil Özcan Harran’da yüzlerce kişi tarafından karşılandı. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Doç.Dr. Halil Özcan’ı  Harran ilçesine bağlı bulunan Sugeldi, Yeni Doğan, Damla su, Ceylan gözü, ve Sel almaz Mahallelerinde yapmış olduğu toplantılara burada kendisine Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, AK Parti Harran İlçe Başkanı Mahmut Özyavuz ve AK Parti Şanlıurfa İl Başkan Yardımcısı İbrahim Kaymaz’ın yanı sıra çok sayıda partili eşlik etti.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Doç. Dr. Halil Özcan ve beraberindekiler geldikleri Harran İlçesine bağlı Sugeldi Mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelerek şunları ifade etti.

“CHP'ye Kürt ve Arap kardeşlerinden oy çıkmayacağını savunan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Doç.Dr. Halil Özcan, "Bak sen ya, sen hangi yüzle oy istiyorsun?

Bu kadınların başörtüsünü yasaklayan kim, Cumhuriyet Halk Partisi. Kızlarımızı üniversitelerde ikna odalarına alan kim, Cumhuriyet Halk Partisi. Ah CHP, sen zannediyorsun ki biz göbeğimizi kaşıyoruz. Sen zannediyorsun ki biz fakiriz, zilletteyiz. Unut onu, sana ekmek yok bu topraklarda. Şu kadınlardan gel utan ya, okullara gönderilmesini önlüyordun, başörtüsü nedeniyle öğretmen olamıyorlardı. Çocuğuna verecek bir ekmek bulamıyordu. Şu kadınlardan utan, "kadın" dediğin başörtülü olamaz diyordun. Utan, utan. CHP bu topraklara giremez, bu topraklarda var olamaz. Çünkü yetimin hamisi, annelerimize bakan kadınlar burada. Onlar biliyorlar ki kadınlara açık düşmanlık yapan, hele hele mütedeyyin, dindar, Müslüman, Allah'ı, Peygamberi bilen kadınların CHP'ye bir damlacık oyu olmaz" dedi.

CHP'nin MHP ile koalisyon hükümeti kurma hayalini de eleştiren AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Doç. Dr. Halil Özcan, "Efendim, "Biz koalisyon hükümeti kuracağız" diyor. Kiminle, MHP ile. 3 Kasım öncesinde bu ülkeyi batırıp, terk edip giden, ondan sonra da meclise girmeyen MHP, bir tek şeye güveniyor. O da şehit cenazesi gelsin, oylar bana aksın. MHP'nin bildiği başka bir şey var mı? Gelip, bizden oy isteyecekmiş. Kasalar toplandı. Koalisyon hükümeti olacak, kasaları boşaltmaya geleceklermiş beraber CHP, MHP kol kola" diye konuştu.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Doç. Dr. Halil Özcan, "Anlamadığım bir şey var. "Ben Kürtlerin temsilcisiyim" diyen HDP gidiyor, CHP ile kol kola giriyor. CHP Kürtleri görmedi, "en iyi Kürt, ölü Kürttür" demedi mi? Gelip hangi yüzle Kürtlerden oy isteyeceksiniz? Bunlara yol yok. Ey Kürt kardeşlerim, Harranlı kardeşlerim, ey Arap kardeşlerim, bu ülkede Kürtleri de, Türkleri de, Arapları da kullananlara karşı biz dik duracağız" diye konuştu.

Tüm ülke vatandaşlarına olduğu gibi Araplara da AK Parti'nin sahip çıktığını vurgulayan Özcan, "Bu millete gerçekten hizmetkarız. Hizmet etmek için varız.

Başımız dik, alnımız açık. Soymadık, soydurmadık, yolsuzluğa, arsızlığa, insanlık dışı muamelelere izin vermedik. Çünkü bu ülkede, Arab’ı, Türk’ü, Kürdü, Zaza’sı, Alevisi, Sünnisi, herkes eşittir, birdir, birinci sınıf vatandaştır ifadelerini kullandı.

Muhalefetin AK Parti'den korktuğunu söyleyen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Doç. Dr. Halil Özcan, "7 Haziran geliyor, ey Harran duy, biz burada işi bitirdik elhamdülillah. Bu muhalefet gerçekten korktu. "Ne oluyor ya, bunlar tanıtıma gidiyor, her biri mitinge dönüşüyor" diyor" Dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2015, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142