Sağlık Çalışanına Şiddet, Hastalıklı Bir Tavırdır!

Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Atçı, sağlık çalışanlarına karşı şiddetle ilgili bir açıklama yaparak, ‘Her gün bir yenisi eklenen şiddet olaylarının sağlık çalışanları açısından çekilmez bir hal almıştır.’dedi.

 Sağlık Çalışanına Şiddet, Hastalıklı Bir Tavırdır!
banner206

Atçı; ‘Her kim tarafından ve her ne sebeple yapılırsa yapılsın, sağlık çalışanlarını hedef alan sözlü ve fiili hain saldırılar, aslında sağlık çalışanlarına değil, insanımızın top yekün sağlığına yapılmış bilinçsiz ve kendini bilmez, kabul edilemez ve affedilemez çirkin hareketlerdir. Kendisini veya yakınını iyileştirmek için var gücüyle çalışan sağlık çalışanlarına sözlü ve fiili şiddet uygulamak, akli muhakeme ve vicdani muhasebe içinde olanların asla yapmayacağı ve yapamayacağı hastalıklı bir tavırdır”

Tek görevinin, insan sağlığı ve hayatı ile ilgili konuda fedakârca çalışan, hekiminden, hemşiresine, hasta bakıcısından, acil servisi görevlisine kadar insanlarımızın sağlığına kavuşturmak ve hayatını kurtarmak olan sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarına tanık olmaktayız, Bakanlığı, sağlıkta şiddetle mücadele konusunda daha etkin önleyici tedbirleri almaya ve sağlıkta şiddetle mücadelenin alt yapısını oluşturmaya davet ediyoruz.

 “Sağlıkta şiddetin önlenmesi konusunda paydaş olarak öteden beri ortaya koyduğumuz önerilerimiz doğrultusunda adımlar ivedilikle atılmalıdır.

Son olarak çalışan yakını tarafından Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesinde çalışan görevli hemşire arkadaşımıza yapılan saldırı kabul edilmez.

Bir kamu görevlisinin görev başındaki bir kamu çalışanına yapmış olduğu bu çirkin tavrı kınıyoruz. Olay adli ve idari makamlara yansımış olup hukuk çerçevesinde bu işin takipçisi olacağımızı belirtmek isterim. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’ Şeklinde konuştu

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2014, 20:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142