Title of a News Article

Sinan Ateş son yolculuğuna uğurlandı

Sinan Ateş son yolculuğuna uğurlandı
banner206
banner279

Dün Ankara'da uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in cenazesi, Bursa'ya getirildi. Cenaze önce Ateş'in baba evine, daha sonra Ulu Cami'ye götürüldü. Ateş'in yakınlarının güçlükle ayakta kaldığı görülürken cenazeye çok sayıda kişi katıldı. MHP lideri Devlet Bahçeli'nin cenazeye katılmaması ise dikkat çekti.

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş, dün Ankara'da motosikletli bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Başından vurularak yaralanan Ateş kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti, yanındaki arkadaşı ise omzundan yaralandı.

BABA EVİNDE HELALLİK ALINDI

Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in (38) cenazesi, Bursa'ya getirildi. Mezarlıklar Müdürlüğü'ndeki işlemlerin tamamlanmasının ardından Ateş'in cenazesi, Osmangazi ilçesi Başaran Mahallesi'ndeki baba evine getirildi. Ateş'in yakınları ve arkadaşlarının ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü. Burada yapılan duanın ardından Doç. Dr. Ateş'in cenazesi Bursa Ulu Cami'ye götürüldü. Cenazeye farklı illerden çok sayıda kişi de katıldı. MHP lideri Devlet Bahçeli'nin cenazeye katılmaması ise dikkat çekti.

Cenazeye; İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, DEVA Partisi Bursa İl Başkanı Serkan Özgöz katıldı. Ateş, kılınan cenaze namazının ardından Emirsultan Mezarlığı'nda toprağa verildi.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Ankara Valiliği, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında, 3 kişinin gözaltına alındığını bildirdi. Valilikten yapılan açıklamada, "Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayeti faillerinden olduğu değerlendirilen 1 kişi ve olaya karışan 2 kişi olmak üzere 3 kişi gözaltına alınmıştır. Olayla ilgili diğer kişi ve faillerin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ettirilmektedir." ifadesine yer verildi.

SİNAN ATEŞ KİMDİR?

2019 yılında Devlet Bahçeli'nin talimatıyla Ülkü Ocakları Genel Başkanı olan Sinan Ateş İYİ Parti'nin kuruluş sürecinde MHP yönetiminden yana tavır alarak gidenleri sert bir dille eleştirmişti. Sinan Ateş 2 Nisan 2020 tarihinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin isteği ile genel başkanlık görevinden istifa ederek Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü'nde çalışmaya başladı. Sinan Ateş evli ve 2 çocuk babasıdır. Haberler.com 

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2022, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142