Siyasi malzeme yapanları eleştirdi

Siyasi malzeme yapanları eleştirdi
banner206

 Başbakan Davutoğlu, Musul’daki Türk konsolosluğu görevlilerinin alıkonulmasını siyasi malzeme yapanları eleştirdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Musul’daki Türk konsolosluğu görevlilerinin alıkonulmasını siyasi malzeme yapanları eleştirerek, “Onlar bu ailelerin acıların üzerinden provokasyon yaptılar. Acı ve kader üzerinden siyasi operasyon yapanların bugün maskeleri inmiştir” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve 46 konsolosluk personelini taşıyan uçak, Ankara Esenboğa Havalimanına indi. Ailelerin 101 gündür süren hasreti, burada son buldu. Apronda oldukça duygusal anlar yaşandı. Daha sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu bir konuşma yaptı. “Bugün bir bayram günüdür” diyen Davutoğlu, “Sadece Musul’dan gelen değerli kardeşlerimiz ve aileleri için değil, Hakkari’den Edirne’ye tüm milletimiz için bayram günüdür. Tek yürek ile dualar ettik. Şimdi bayram zamanı, şimdi şükür zamanı” ifadelerini kullandı.

Konsolosluk personelinin ailelerine de teşekkür eden Başbakan, “O aileler hiçbir zaman karamsarlığa kapılmadılar. ‘Ne olur sabredin, provokasyonlara gelmeyin, Türkiye Cumhuriyeti devletine güvenin dedik’, güvendiler. Onlara çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

“ACI VE KADER ÜZERİNDEN SİYASİ OPERASYON YAPANLARIN BUGÜN MASKELERİ İNMİŞTİR”

Davtuoğlu, konsolosluk görevlilerinin alıkonulmasını siyasi malzeme yapanları da eleştirerek, “Dediler ki ‘bunlar seçim malzemesi olarak kullanılacak, gizli işbirliği var’ dediler. Yüreğimize taş bastık ama şu kavuşma manzarası, sizlerin oluştuğu manzara provokatörlere gösterdi ki Türkiye Cumhuriyeti devleti milletinin tek bir saç telini bile dünya alemine değişmez. Onlar bu ailelerin acıların üzerinden provokasyon yaptılar. Şimdi konuşma vakti. Acı ve kader üzerinden siyasi operasyon yapanların maskeleri iner, bugün o maskeler inmiştir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2014, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner277