Yalçınkaya çok iddialı konuştu

 Yalçınkaya çok iddialı konuştu
banner206

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde MHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Yalçınkaya, yerel ve ulusal medya temsilcileriyle bir araya geldi.

MHP Akçakale Belediye Başkan Adayı Mehmet Yalçınkaya, projelerini anlatarak, "Akçakale'ye hızlı tren yapılması konusunda Ankara'da görüşmelerim oldu. Türkiye'nin Ortadoğu'ya açılan bir sınır kapısı var. Fakat Suriye'de yaşanan olaylar er geç sona erecek bu kapı Türkiye için çok önemli bir ticaret merkezi olacak. Düşünün mesela kapı çalışırken binlerce araç giriş çıkış yapıyordu. ve bu araçlar ilçe merkezinde ve Urfa'da trafik sorunu yaratıyordu. Bunun için bu hızlı trenin yapılması gerekiyor. Bu proje maalesef Suruç'a yönlendirildi. Ama ben bu işin peşini bırakmayacağım. Diğer bir projemiz, Balıklıgöl'ün minyatürünü Akçakale'ye yapmak öyle çok zor bir şey değil. Turistler Urfa'da bir ikinci balıklı göl varmış diye ilçemize gelecek ve ilçemiz turizm konusunda canlanacak. Eğitim, kültür, öğretmenlerin durumu, öğretmenlere özel ücretsiz servisler, fakir kesimin yaşam hakkı, dar gelirli ailelere TOKİ, mayınlı arazilerin temizlenip halka dağıtılması, bölgede kadın taziye evleri, köy konakları, semt pazarı, düğün salonları, Ceylanpınar-Akçakale, Akçakale-Suruç yollarının yeniden yapılandırılması, bölgede istihdam projeleri ve daha sayacağımız birçok proje elimizde mevcut. Bunları inşallah seçimin ardından gerçekleştireceğiz. Yani kısaca Akçakale'yi yeniden inşa edeceğiz" dedi.

"Bağımsız olarak milletvekilliğine aday olduğumda herkes güldü geçti. Ben yılmadım ben kararlı ve inatçı bir siyasetçiyim" diyen Yalçınkaya, "Tuttuğumu koparmadan asla bırakmam. ve bu bölgeden o zamanlar 30 bin oy aldım. Bu halk bana güvendi inandı. Bende onları hiçbir zaman mahcup etmedim. Ankara'da hiçbir aşiret hiçbir hizip gözetmeden bölgemin insanına vefa borcum var diyerek hizmet ettim. Etmeye de devam edeceğim. Hubeti aşireti mensubu kardeşlerimden yüzde 50 oy alacağım. Kendi akrabam ve diğer aşiretteki kardeşlerimden de yüzde 80 oy alacağım. Bunu 31 Mart sabahı hep birlikte göreceğiz" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2014, 21:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142