Yanmaz: Urfa'da yolsuzluk had safhada

Yanmaz: Urfa'da yolsuzluk had safhada
banner206
 Yanmaz: Şanlıurfa’daki belediyelerde kirli işler dönmektedir
Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, “İktidar partisi yanlılarının bankamatikten maaşlarını çekip göreve gitmedikleri söylentisi ayyuka çıkmıştır. Fakir ve fukaranın hakkı gasp edilmemelidir. dedi.

Yanmaz: Şanlıurfa’daki belediyelerde kirli işler dönmektedir

Şanlıurfa’daki sorunları dile getirmek için basın açıklaması yapan Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, başka bölgelere tarım işçisi olarak giden Urfalılara çifte standart uygulandığını söyledi. Yanmaz, Şanlıurfa’nın da gelişmesi için ev kiralarının düşürülmesi gerektiğine değindi.
Urfa’dan Karadeniz bölgesine tarım işçisi olarak giden Urfalıların ücret bakımından çifte standartlara maruz kaldığını öne süren Yanmaz, “Güneydoğu ve doğu illerinden tarım işçisi olarak Karadeniz bölgesine binbir zor şartlar altında giden Urfalı, Diyarbakırlı, Adanalı, Vanlı ve Ağrılı insanlarımız orada ücret bakımından çifte standartlara tabi tutuyorlar. Hem de devlet eliyle. Samsun ve ilçelerinde fındık toplamaya giden hemşehrilerimize kaymakamlıklar tarafından ücretler belirleniyor. Şanlıurfa’dan gidenlere 55 TL günlük yevmiye ama Samsun’da oturan vatandaşımıza 85 TL ücret veriliyor.” diye konuştu.
Ev kiralarının yüksek olduğunu ifade eden Mustafa Niyazi Yanmaz, “Şehrimize bilgili ve donanımlı öğretim üyesi, memur, doktor ve öğretmenlerin gelmesi için ev kiralarının daha düşük ve makul fiyatlarda olması gerekir. Belediye tarafından Maşuk TOKİ’de başlatılan ucuz konut projesi kesintiye uğramıştır. Bu projenin devam ettirilmesi ve bir an evvel hayata geçirilmesi gerekir.” şeklinde konuştu.
‘HİÇBİR YERDE TOKİ KONUTLARI URFA’DAKİ KADAR PAHALI DEĞİLDİR’
“Maalesef TOKİ en pahalı konutları Şanlıurfa’da satmaktadır.” diyen Başkan Yanmaz, “TOKİ konutları hazine arazilerine yapılmakta, bayındırlık birim fiyatları metrekaresi 500 ile 600 TL’ye mal olurken TOKİ çok büyük karlar elde etmekte metrekaresini 2 bin TL’ye kadar satmaktadır. Türkiye’nin hiçbir yerinde TOKİ konutları Şanlıurfa’daki kadar pahalı değildir.” şeklinde konuştu.
 ‘FAKİR VE FUKARANIN HAKKI GASP EDİLMEMELİDİR’
“Aldığımız bilgilere göre Şanlıurfa’da belediyelerde kirli işler dönmektedir.” şeklinde ifade eden Yanmaz, “Özellikle iktidar partisi yanlılarının bankamatikten maaşlarını çekip göreve gitmedikleri söylentisi ayyuka çıkmıştır. Gerçekten bu tip soygun ve talan varsa önlenmeli fakir ve fukaranın hakkı gasp edilmemelidir. Biz hesap sorarız. Ama bize aşan yerlerde Allah hesap sorar ki o daha çetin ve şiddetlidr.” sözlerinin altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2017, 00:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer
Ömer - 4 yıl Önce

Urfa lı zenginler en büyük yatırımları daire almak herbirinin 100lerce daireleri var onun için kiraları çok yüksek

Yolcu
Yolcu - 4 yıl Önce

Sayın niyaz yanmasın sözleri çok doğru belediyede haksızlık yapılmakta işe gitmeden yorulmadan ve maaş alan çok insan var bunların işini maalesefki diğer gariban işçiye yüklenmektedir üstelik işe gitmeyenlerin maaşları garibanlardan daha yüksek.ey daire başkanları yöneticiler adaletli olun .

Erol
Erol - 4 yıl Önce

Tarım işçisi kendine düşünmüyor ki zaten,herkes halinden memnun!

Ali
Ali - 4 yıl Önce

Yolsuzluk hrr donem vardi sayin yanmaz sizin paryinizin donemindede vardi. Bitmez bu yolsuxluklar ihale adı altında ne yolsuzluklar yapılıyor.... vurguna devam belediye baskanları

Abbas
Abbas - 4 yıl Önce

Senin gozunu toprak doyursun daha fazla kazanayim diye cumartesi eczaneleri actiran sen degilmisin o yuzden sana hicbirsene oy yok olmayacakta bunu bil

Mümtaz Müfit
Mümtaz Müfit - 4 yıl Önce

Sayın Yanmaz, muhalefet partisi olmanın gereklerini hak, hukuk, adalet, insan ve emek hakları çerçevesinde icra etmaktadir. Her türlü yokluğa rağmen var olma mücadelesi veren sessiz çoğunluğun çığlığı olduğu içi kendilerine teşekkür ediyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142