Yeni kabine sonrası Yıldırım'dan ilk açıklama

Yeni kabine sonrası Yıldırım'dan ilk açıklama
banner206

65. Hükümet, Binali Yıldırım’ın başbakanlığında resmen kuruldu.

Binali Yıldırım, genel başkan seçildikten sonra ilk kez AK Parti Grup Toplantısı’na katıldı.Türkiye Cumhuriyetinin 27. Başbakanı olan Binali Yıldırım, yeni hükümetinin kurulmasının ardından ilk açıklamayı yapıyor

Konuşmasından satır başları;

Her zaman bu millete hayırlı işler yapmamızı nasip etsin.

Türkiye'ye hizmet etmek bize Allah'ın en büyük lütfudur

Eğer bizim milletimiz mutlu memnunsa biz ondan gurur duyarız

AK Parti, yeri geldi vesayet odaklarının tehditiyle kaldı. Partimizi kapatmaya kalktıklarında karşılarında Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşları vardı. Partimize muhtıra verildiğinde biz ancak Hakk’ın ve halkın önünde eğiliriz, milli iradeden başka irade tanımayan kadroların başında Recep Tayyip Erdoğan vardı.

Sesim yine arıza moduna geliyor, biraz bana müsaade edin. Bir on dakika müsade edin, sonra coşkuda serbestsiniz.

AK Parti 15 yılda Türkiye’yi nereden aldı nereye götürdü, buradaki arkadaşlarımız ve milletimiz buna şahittir. 2001 krizinden sonra insanlar geleceğe güvenini kaybetmişti. Esnaf siftah yapamayan işyerini kapatıyordu.

 

TERÖRLE MÜCADELE VURGUSU

Kanlı terör örgütü güvenlik güçlerimize silahlı saldırılarını durduruncaya kadar operasyonlar devam edecek. PKK'nın Kürt kardeşlerimiz gibi bir derdi yok. O bölgedeki sorun sizin sorununuz PKK terör örgütüdür. Bu örgütü sizin aranızdan çıkarmaya addettik. Ekmeğimizi böleriz, Türkiye'yi böldürtmeyiz.Yolları böleriz milletimizi böldürmeyiz.Yolları böldük hayatları birleştirdik.

 

GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ 15:00'TE

Sayın başbakanı ziyaret edeceğim, bayrak değişimini gerçekleştireceğiz. Saat 15.00’te meclisimiz açılacak. Hükümetimizin programını okuyacağız.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2016, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142