Yerel seçimler masaya yatırıldı

 Yerel seçimler masaya yatırıldı
banner206

Şanlıurfa'da, yaklaşan yerel seçimler öncesi Vali Vekili Ramazan Seçilmiş başkanlığında güvenliğe ilişkin alınacak tedbirler konuşuldu.

 

30 Mart'ta yapılacak seçimlerle ilgili 'Seçim Güvenliği Bilgilendirme Toplantısı' Vali Vekili Ramazan Seçilmiş başkanlığında Polisevi'nde yapıldı. İl Jandarma Komutanı Albay Selman Kömürcü, İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, ilçe kaymakamları, kurum yetkilileri ve siyasi parti temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan Vali Vekili Seçilmiş, seçimde önceliklerinin sandık güvenliği olduğunu söyledi. Emniyet ve jandarma güçlerinin dışında askeri birliklerden de sandık güvenliği için takviye alınacağını anlatan Seçilmiş, seçim mevzuatının hem güvenlik güçlerince hem de siyasi partilerin müşahitleri tarafından doğru bilinmesinin önemli olduğunu kaydetti.

Oy verme işlemine cep telefonlarıyla gitmenin yasak olduğunun altını çizen Seçilmiş, adayların açacakları seçim bürolarının güvenliğinin sağlanabilmesi için mutlaka ilgili kurumlara bildirmelerini istedi. Sesli propaganda araçlarının da gürültü kirliliği yaratmayacak şekilde kullanılmasını isteyen Seçilmiş, hastane ve okul gibi hassas bölgelerle birlikte uyku saatlerinde sesli propagandadan uzak durulması gerektiğini ifade etti.

Toplantı, karşılıklı görüşmelerin ardından son buldu.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 18:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142