Akaltun'un tespiti doğru çıktı!

Akaltun'un tespiti doğru çıktı!
banner206

 Gazetemizin köse yazardan ve Şanlıurfa’nın eski klasman hakemlerinden Ümit Akaltun, Şanlıurfaspor’un başına getirilen Reha Kapsal’ın başarılı olmayacağını belirtmişti.

Eski klasman hakemlerimizden, gazetemizin köşe yazarlarından ve Edessa Tv’de santra program futbol yorumcusu Ümit Akaltun’un,  Reha Kapsal’ın Şanlıurfaspor’un başına getirildikten bir hafta sonraki 18.11.2013 tarihli santra programında kendisine yöneltilen bir soruda; Reha Kapsal’ın başarılı olup olmayacağı yönündeki cevabı Reha hoca tecrübeli deneyimli bir hoca olduğunu yalnız Şanlıurfaspor’da başarılı olmayacağını ve Kapsal’ın getirilmesinin kendisine çok mantıklı gelmediğini demişti. Reha Kapsal ile yolların ayrılması  Ümit Akaltun’un ne kadar haklı olduğu aylar sonra anlaşıldı. Bizde Ümit Hocanın bu tespitinden dolayı sorduk

 

Hocam Reha Hocanın başarısız olacağını nasıl tespit ettiniz?

Ümit Hoca, bu soruya şu sözlerle cevap verdi;

“Keşke yanılsaydım ve Şanlıurfa spor şuanda üstleri zorlayıp bizleri mutlu etseydi dedi, ben futbolu bir satranç oyunu gibi düşünürüm, eğer taşları doğru yerleştirip ve doğru hamleler yapmasanız bu şekilde başarısızlıklar olur. Günümüz futbolunda bu tarz hocalarla başarılı olunmayacağı özelikle PTT 1. Ligindeki takımlara Cihat Aslan, Engin İpekoğlu ve Osman Özköylü gibi yeni  bir jenerasyon lazım. Süper Lig’e baktığınızda Gaziantepspor’un Sergen Yalçın ile yakaladığı başarı, Elazığspor’un Okan Buruk’la yakaladığı hava, bunlar tesadüf değil  doğru yapılanmanın meyveleridir. Şanlıurfaspor’un son iki haftasına baktığımızda Reha Kapsal’dan sonra Urfalı olan Hüseyin Dağ’ın bu yeni  jenerasyonların bir parçası olduğu 2 haftada kendi evinde galibiyet hasretine son vermiş ve Bolu spor deplasmanından bir puan koparmış yani bir galibiyet ve bir beraberlik 4 puan Şanlıurfaspor’u bir nebze olsun rahatlatmıştır.”

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2014, 18:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142