ASKF’den mahalli amatör takımlara maddi destek

ASKF’den mahalli amatör takımlara maddi destek
banner206

Şanlıurfa’da amatör liglerde mücadele eden mahalli amatör takımlarına Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ndan 2500 liralık maddi destek verilecek

Amatör liglerde maçların ne zaman oynanacağı belirsizliğini korumaya devam ederken, Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ndan amatör takımlara maddi destek verilecek. Türkiye’de pandemi öncesi birçok il liglerini tamamlamamış olmasına rağmen liglerini tamamlayan ve liglerin tescilini gerçekleştirerek Türkiye’de örnek ASKF profili çizen Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Aktaşoğlu, mahalli amatör takımlara 2500 TL destek verileceğini müjdeledi. ASKF tarafından amatör spor kulüpleri başkanlarına gönderilen mesajda şu ifadelere yer verildi. “Saygı değer kulüp başkanlarım Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeynel Abidin Beyazgül'ün ASKF'ye verdiği destek gereği mahalli takımlarımıza her kulüp için 2500 TL maddi destek sağlanmıştır. Kulüplerimiz alındı makbuzu karşılığında 09.10.2020 tarihinden itibaren ASKF'den alabilirler. NOT: ASKF 'ye üye olmayan kulüpler ve 2019-2020 sezonunda lige katılmayan kulüpler yardımdan faydalanamaz. Önemle duyurulur. Mehmet Aktaşoğlu ASKF Başkanı”

150 bin lira dağıtılacak

9 Ekim tarihinden itibaren alındı makbuzu karşılığında amatör spor kulüplerine dağıtılmaya başlanacak olan maddi desteğin ASKF’ye toplam maliyeti 150 bin lira olacak. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Aktaşoğlu’nun katkıları ile dağıtılacak olan bu maddi yardım için kulüp başkanları Başkanlar Beyazgül ve Aktaşoülu’na teşekkür ettiler.

Yardım dağıtılacak kulüplerin listesi

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından mahalli amatör takımlara dağıtılacak olan 2500 TL maddi destekten 60 kulüp yararlanabilecek. ASKF’ye üyeliği olmayan ve kurum takımları bu yardımdan faydalanamayacak. İşte maddi destekten faydalanacak olan mahalli kulüplerin isim listesi:

Viranşehirspor

15 Temmuzspor

Suruç Gençlikspor

11 Nisanspor

Viranşehir İdmanyurduspor

Karşıyakaspor

Çamlıderespor

Eyyüpspor

Yeni Harranspor

Badıllı Gençlikspor

Telekomspor

Yeni Halspor

Keçespor

Reha Gençlikspor

Karaköprüspor

Birecikspor

Viranşehir Sanayispor

63 Zirvespor

Ceylanpınar Demirspor

Birecik Kelaynakspor

Bağlarbaşıspor

Yıldırımgücüspor

Sancaktarspor

Yenişehirspor

Ankaspor

Harranspor

Uyanışspor

Öz Karakeçilispor

Siverek Gençlikspor

Haliliyespor

Yenicespor

Urfa Gücüspor

Yaylak Gençlikspor

Şanlı Polatspor

Pirsusspor

Şutimspor

Fatihspor

Bağmancıspor

63 Emin Gücüspor

Anadolu Gençlikspor

Kendirspor

Gençlikspor

Ceylanpınarspor

Edessa 7 Yıldızspor

Ş.Urfa işitme engellilerspor

Harran Demirspor

Gapspor

Rışvanlılarspor

Uhud Sefaspor

Okçulukspor

Edessa Bilek Güreşispor

Dövüşspor

Gelişimspor

Doğanyıldızspor

Atlıspor

Narlıderespor

Güzelşehirspor

Göbeklitepe Gençlikspor

Asyadspor

Gap Gençlikspor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142