Bağıban'a yeni görev...

.

Bağıban'a yeni görev...
banner206
 Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı İsmail Bağıban, TFF 1. Lig Kulüpler Birliği Etik Kurulu üyesi oldu.

Şanlıurfaspor kulüp başkanı İsmail Bağıban’ın da yer aldığı TFF 1. Lig kulüp başkan ve yöneticileri, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Riva'da bulunan merkezinde Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'i ziyaret etti. Ziyarette TFF Başkanvekili Ali Dürüst, Yönetim Kurulu üyeleri Cengiz Zülfikaroğlu, Mustafa Çağlar, Erhan Kamışlı ve TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş da hazır bulundu.

Yapılan görüşmelerde TFF 1. Lig Kulüpleri'nin sorunları ele alınırken, karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Görüşmede daha önce hayata geçirilen TFF 1. Lig Kulüpler Birliği; Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu onayına sunuldu ve kabulün ardından resmen göreve başladı.

TFF 1. Lig Kulüpler Birliği; Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal'ın başkanlığında oluştu. İcra Kurulu'nda Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı, Giresunspor  Başkanı Mustafa Bozbağ, Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu, Denizlispor Başkanı Süleyman Urkay ve Evkur Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek yer aldı.

TFF 1. Lig Kulüpler Birliği Etik Kurulu ise şu isimlerden oluştu: Şanlıurfaspor Başkanı İsmail Bağıban, Adana Demirspor Başkanı Sedat Sözlü, Balıkesirspor Başkanı Feyyaz Çiftçi.

TFF 1. Lig Kulüpler Birliği Denetim Kurulu'nda Ümraniyespor Başkanı Recep Yoğurtçu, Elazığspor Başkanı Sedat Karataş ve Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Başkanı Osman Toprak görev yapacak.

Şanlıurfaspor kulüp başkanı ve TFF 1. Lig Kulüpler Birliği Etik Kurulu üyesi İsmail Bağıban, TFF 1. Lig kulüpler birliğinin kurulması ile 1. ligde yer alan takımların haklarının savunulması konusunda çok daha önemli adımlar atılacağını ifade etti.

Bağıban, “1. lig kulüplerinin özellikle gelirlerinin arttırılması konusunda ciddi çalışmalara yapılacak. TFF Başkanı sayın Yıldırım Demirören’in katkısıyla böyle bir oluşuma gittik. Süper lig kulüpler birliğinden sonra TFF 1. Lig kulüpler birliğini de kurduk. Bundan sonra her türlü haklarımızı daha şeffaf ve iyi bir ortamda savunurken, gelirlerimizin de arttırılması ile ilgili çalışmalar yapıcağız. İnşallah Tüm kulüplerimize hayırlı olur” dedi.

TFF 1. Lig Kulüpler Birliği Basın Sözcüsü Mustafa Bozbağ ise, "TFF 1. Lig Kulüpler Birliği, tüm kulüplerimize hayırlı olsun. Bu yapıyı kurarken TFF 1. Lig'in kalitesini ve gelirlerini arttırmayı hedefledik. Çünkü TFF 1. Lig; Süper Lig'in ve Milli Takımımızın altyapısı durumunda. 21 milyon taraftarı olan bu ligin, böyle bir oluşuma ihtiyacı vardı. Bu oluşumun başarıya ulaşması ve Türk futbolunu kalkındırması için Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve Yönetim Kurulu'nun değerli katkılarıyla elbirliğiyle çalışacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2016, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142