Birbirinden güzel hediyeler aldılar

Birbirinden güzel hediyeler aldılar
banner206
Şanlıurfa'yı spor şehri yapmakta kararlılığını sürdüren Büyükşehir Belediyesi tarafından 9 branşta düzenlenen 'Spor Turnuvası' gerçekleştirilen ödül programı ile son buldu. Dereceye giren sporculara ödüllerini veren Başkan Nihat Çiftçi, gençleri sporla buluşturmayı ilke edindiklerini belirtti.

Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin en genç şehri Şanlıurfa'da genç potansiyeli sporla buluşturmaya devam ediyor. 15 Ocak'ta Güreş, Taekwondo, Tenis, Yüzme, Hentbol, Masa Tenisi, Judo, Futbol ve Atletizm branşlarında 3 bin sporcunun katılımı ile başlayan 'Büyükşehir Spor Turnuvası' renkli görüntülere sahne olurken, organizasyon yoğun katılım topladı.

Branşlar arasında gerçekleştirilen final müsabakalarının ardından dereceye giren sporculara yönelik Büyükşehir Belediyesi Yenice Spor Tesisinde ödül programı düzenlendi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Mehmet Aktaşoğlu, Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı M. Şefik Bakay ve çok sayıda sporcunun katıldığı törene vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Törende dereceye giren sporcularla bir araya gelerek ödüllerini veren Başkan Nihat Çiftçi, Şanlıurfa'yı sporda markalaştırmak için büyük bir çaba sergilediklerini belirtti.

BAŞKAN ÇİFTÇİ: TURNUVAMIZ ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA DA SÜRECEK

Başkan Nihat Çiftçi konuşmasında, "Turnuvamıza katılan tüm sporcularımızı kutluyor ve tebrik ediyorum. 9 dalda başlattığımız bu turnuvanın en önemli amacı sporun her alanında çocuklarımızı geliştirmekti. Gençlerimiz talep ederse ilerleyen yıllarda bu branşları daha da çoğaltırız. Büyükşehir Belediyemizin amacı Şanlıurfa'yı bir spor şehri yapmak ve gençleri spora teşvik etmektir. Bunu da hep birlikte el birliği ile yapacağız. Şanlıurfa'yı spor şehri yapabilmek için Milli Eğitim İl Müdürümüz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz, Valiliğimiz ve Gençlik Spor Bakanlığımız ile görüşmelerimiz oldu. Amacımız her okulda sporun bir branşında bir takım kurmaları buradaki en büyük sorumluluk okullardaki beden eğitimleri öğretmenlerine düşüyor. Talep ne kadar çok olursa bizler turna sayısını yükseltiriz. İstiyoruz ki basketbolda bir turnuva, futbolda bir turnuva ve bunun gibi sporun her branşında turnuvalaştırmayı hedefliyoruz" dedi.

"ŞANLIURFA, SPOR ŞEHRİ OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR"

Şanlıurfa'yı spor şehri yapmak için başlatılan bir çok projenin açılışa hazırlandığını sözlerine ekleyen Başkan Çiftçi, "Yapımını sürdürdüğümüz ve Allah'ın izni ile ulusal oyunlara ev sahipliği yapabilecek olan Tenis Oyun Dünyasının çalışmaları tamamlanmak üzere. Bunun yanında futbol merkezimiz yapım çalışmaları devam ediyor. Amatör Spor Kulüplerimiz için bir il binası yapmayı düşünüyoruz. Bunun yanında diğer sportif tesislere, kapalı spor salonlarına başlayacağız. Allah'ın izni ile sporda çok başarılı bir şehiriz. Eksik olduğumuz konular var. Bunlardan birisi de minder sporları anlamında bir salonumuz bulunmuyor. Bunu da en kısa sürede planlıyor ve bir çalışmaya gideceğimizi belirtmek istiyorum. Sporcularımıza imkan verildiği takdirde neler yapılacağı aşikar bir şekilde görülmektedir. Judoda, Taekwandoda, Güreşte, Voleybolda, Basketbolda, Biletgüreşinde bir çok alanda

birincilikler ve dereceler geldi. Buda ne kadar güzel bir çalışma yaptığımızı gösteriyor" şeklinde konuştu.

www.urfastar.com


Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142