Çiftçi'den flaş Urfaspor açıklaması...

Çiftçi'den flaş Urfaspor açıklaması...
banner206

Şanlıurfa eski Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, sosyal medya hesabından Şanlıurfaspor ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ekonomik olarak kötü günler geçiren Şanlıurfaspor için bir kurtuluş reçetesi açıklayan Çiftçi, Şanlıurfaspor için en çok desteğin kendi dönemlerinde yaptıklarını vurgulayarak, Şanlıurfaspor’u hiçbir zaman siyasete alet etmediklerini söyledi.

Şanlıurfa eski Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, spor kulüplerinin şehirleri temsil ettiğini ve müsabakalarla taraftarlarının hemşehrilik duygularını pekiştirdiğini ifade ederek, açıklamasında şunları konuştu;

“Kulüpler arası ve şehirlerarası dostluk köprülerinin kurulmasına vesile olurlar. Şanlıurfaspor da birçok hemşehrilerimizin gönlünde taht kuran bir kulübümüzdür. Belediye başkanı olduğum dönemde hiç bir zaman Şanlıurfa kulübünü ve sevdasını taşıyan seyircilerini siyasete alet etmedim. Tarihindeki rekor belediye desteklerini de bu dönemde yaptık. Ancak her fırsatta şunu da ifade ettim. Taşıma suyla değirmen dönmez misali Şanlıurfaspor kulübünü ayakları üzerinde tutacak adımlar atılması gerektiğini belirtim. Bu adımları da bir bir sıraladım. Şimdi de sıralıyorum. Kovid-19 salgınında sağlamış olduğu ara verme sürecinin değerlendirilmesiyle:

1- Futboldan anlayan bir yönetimin iş başında olması,

2- Genç ve dinamik futbolcuları ucuz bir bedelle transfer edecek işten anlayan profesyonel bir komitenin kurulması,

3- Şanlıurfa’da en güvenilir ve yetiştirilmiş bir avukat, bit mali müşavir ve bir kulüp müdürünün göreve getirilmesi,

4- Şanlıurfalı gençleri yetiştirecek bir futbol okulunun açılarak altyapının güçlendirilmesi,

5- 15 bin delegeye karar verilerek, kulübü grupların elinde kurtarılması,

6- Sahasını dolduracak seyircinin desteğinin olması için ayrıntılı taraftar çalışmalarının yapılması,

7- Kulüp çalışma ve ilkelerinin yeniden belirlenmesi, gibi konularda radikal kararlarının alınması gerekiyor. Geçmişten gelen alışkanlıklarla yönetilemiyor. Şehrimizi seviyoruz. Taraftarımız kulübüne gönül vermiş, şehrin bir marka değerini oluşturan bir kulüp olduğunu biliyoruz. Ancak yöneticilerden ve delegelerden beklentimiz bir yol haritasının çizilmesidir. İyiniyetli bir yaklaşımla Şanlıurfaspor düştüğü durumdan kurtarmak mümkündür. Ancak bunun için hesapsız bir şekilde çalışmak gerekiyor.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142