Gaziantepspor'dan tarihi karar!

.

Gaziantepspor'dan tarihi karar!
banner206
Geçtiğimiz yıllarda Şanlıurfalı İş Adamı İbrahim Kızıl'ın kulüp başkanlığını yaptığı Gaziantepspor, TFF 2. Lig Beyaz gruptaki kalan maçlarına çıkmama ve ligden çekilme kararı aldıklarını açıkladı.

 

İŞTE O AÇIKLAMA:

''Bilindiği üzere Kulübümüz geçmiş yönetimlerin bırakmış olduğu ağır borç yükü nedeni ile FIFA tarafından yabancı Futbolcu ve Takımlarına yapılmayan ödemelerden dolayı çok sayıda eksi puan cezası ve son olarak bir alt lige düşürülme cezası almıştır.

Gaziantepspor’umuz 50 Yıllık tarihi ile Gaziantep Şehrini gerek saha içinde gerekse de saha dışında hiçbir şaibeli olaylara karışmadan onurlu bir şekilde temsil etmiştir. Ancak gelinen noktada takımımızın bu durumunda maçlara çıkması ağır yenilgiler ile Gaziantepspor isminin ve armasının ayaklar altına alınacağı bir durum yaratmaktadır. Gaziantepspor’umuzun ismi, tarihi ve armasının daha fazla yıpranmaması adına Kulübümüz TFF 2.Lig Beyaz grup kalan maçlarına çıkmama ve ligden çekilme kararı almıştır.

Tüm sporseverlerin ve taraftarlarımızın bilmesini isteriz ki; Lig’den çekilme kararı Kulübümüzün kapatılacağı bir karar kesinlikle değildir. Tam aksine daha fazla yıpranmadan yeni sezondan itibaren sıfır borç ve şirketleşme politikasının da içinde bulunduğu yeni bir proje ile yapılanmaya giderek, Gaziantepspor’umuzu hak ettiği yerlere en kısa süre zarfında getirmek hedeflenmektedir.''

 

''SİYASETİN OYUNCAĞI YAPANLAR HARCADI''

Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, bir süre önce yaptığı açıklamada, kulübün siyasetin oyuncağı haline getirildiğini vurgulayarak,  “Bu kulüp geçmişten bu yana Süper Lig’de birçok yıldızı yetiştirmiş bir takımdır. Fakat Celal Doğan’ın kulübü bırakmasının ardından maalesef Antepspor siyasetin elinde bir oyuncağa dönüştürüldü. Tüm siyasiler Antepspor’a müdahale etti ve kendi siyasi çıkarları için maalesef Antepspor’u harcadılar. Almanya’dan kovulmuş cihatist bir futbolcuyu bile bu sebeple transfer eder hale gelecek kadar siyasileştirdiler kulübü” demişti.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142