Kemal Süt’ten flaş açıklamalar…

.

 Şanlıurfaspor eski İcra Kurulu Başkanı Kemal Süt, Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Emin Yetim’in kendisi hakkında dile getirdiği iddialara düzenlediği basın toplantısı ile cevap verdi. Şanlıurfaspor’u icraya verdiği iddialarını yalanlayan Süt,  alacağından 200 Bin TL’yi kulübe hibe ettiğini açıkladı.

Şanlıurfaspor eski İcra Kurulu Başkanı Kemal Süt, bugün basın toplantısı düzenleyerek, Şanlıurfaspor Kullüp Başkan Emin Yetim’in geçtiğimiz günlerde kendisine yönelik öne sürdüğü iddialara cevap verdi. Kendisinin Şanlıurfaspor sevgisini kimsenin sorgulayamayacağını dile getiren Süt, açıklamasında şunları kaydetti;

Şanlıurfa spor Kulübü Başkanı  Emin Yetim’in 4 Ağustos 2018 tarihinde yaptığı basın toplantısında şahsımı hedef alan açıklamalarda bulunması üzüntü ile karşılanmıştır. Şahsımı hedef alan açıklamalar nedeni ile kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için basın toplantısı yapmak zarureti hasıl olmuştur.

 

            ŞANLIURFA SPOR’UN İCRAYA VERİLDİĞİ DOĞRU DEĞİL

 

 Yetim basın açıklamasında , Şanlıurfa spor’u 391 bin lira alacağımdan dolayı icraya verdiğimi iddia etmiştir. Bu iddia gerçeği yansıtmamaktadır. Şanlıurfa spor’un icraya verilmesi söz konusu değildir. Sadece Şanlıurfa spor’dan alacağım olan 271 bin lira için Şanlıurfa spor’a temlik gönderilmiştir.

Kamuoyunun yakinen bildiği gibi Temlik dışında Şanlıurfa spor’dan alacağım olan 200 bin lirayı hibe etmiş ve yaklaşık 200 bin lira da tarafımdan harcamalar yapılmasına rağmen kulübe fatura edilmemiştir. Yine, bir çok deplasmanlara gidişlerde uçak gidiş-geliş, konaklama giderleri şahsımca karşılanmış kulübe fatura edilmemiştir. Bazı Deplasman maçlarında ise deplasmana  giden yöneticilerle birlikte takımın tüm giderleri bizlerce karşılanmıştır. TEMLİK DIŞINDA TAKIMA HİBE VE KATKIM 400 BİN LİRANIN ÜZERİNDEDİR.

 

 

            ŞU ANKİ MEVCUT YÖNETİM, KENDİLERİNİN DEPLASMAN GİDERLERİNİN TAMAMINI KULÜBÜN KASASINDAN KARŞILADIĞINI HATIRLATMAK İSTERİM…

Şanlıurfa spor kulüp Başkanı Emin Yetim’in diğer bir iddiası ise Şanlıurfa spor yönetimine girmek için yanına gittiğim açıklamasına ise kargalar bile güler. Olayın gerçeği şöyledir. Şanlıurfa spor Kulüp Başkanı Emin Yetim ŞUTSO Başkan vekili Kadir Kılıçoğlu’nu Ramazan ayı içinde arayarak Kemal Süt bizi davet etsin demiştir bu istek üzerine bende Kadir Kılıçoğlu,halil peltek ile birlikte emin yetim’i sahura davet ettim ve bu yemekte Şanlıurfa spor ile ilgili bir konuşma olmamıştır.

Ancak daha sonra  Yetim, ŞUTSO başkanı İbrahim Halil Peltek ve ŞUTSO Başkan vekili Kadir Kılıçoğlu aracılığı ile Yönetime girmem için bana teklif gönderdi. Bu teklifi kabul etmediğim gibi aynı kişiler aracılığı ile ancak,  Yetim başkanlığındaki yönetimin çekilmesi durumunda Başkanlığımda yeni bir yönetimin oluşturabileceği cevabı ilettim. Bunun dışında Şanlıurfa spor ile ilgili  Yetim ve üçüncü kişilerce herhangi bir görüşmem olmamıştır.     

Kongre öncesi Şanlıurfa spor kulüp başkanlığına aday olmak için çalışmalar yaptım bu çalışmalar esnasında ekonomik durum ile ilgili Tff de görevli bazı dostlarımızla yaptırdığım görüşmeler neticesinde Kulüp Başkanı Emin Yetim’in Şanlıurfa spor’dan alacağına karşı Kongre öncesinde Federasyona temlik koydurduğu, federasyon gelirlerinin Emin Yetim’in alacakları nedeni ile şirket veya kendi hesaplarına gideceği bilgilerini  edindim.  Emin Yetim’in Şanlıurfa spordan alacağına karşı Kongre öncesi Şanlıurfa sporun Federasyon Gelirlerine neden Temlik Koyma gereği duyduğunun cevabını da kendisi kamuoyuna açıklamalıdır.

Ayrıca kongre sürecinde Delege yapısının değiştirilmesi, mevcut yönetimin kendine yakın isimleri delege yaparak çoğunluğu almasından dolayı ben ve yönetim kurulunda görev alacak arkadaşlarım zaten senaryosu hazırlanmış kaybedilecek bir yarışta olmanın fayda getirmeyeceğini düşünerek adaylıktan vazgeçtik bunu da tüm kamuoyunun bilmesini isterim.

 

MÜFETTİŞ RAPORLARI NEDEN KAMUOYUNA AÇIKLANMADI

            Bilindiği gibi Şanlıurfa spor’un hesaplarının incelenmesi ve yapılan usulsüz delege kayıtları için İçişleri Bakanlığınca müfettiş gönderilmiştir. Yaklaşık 5 ay incelemelerde bulunan ve sonuçlandırılan Müfettiş raporu bugüne kadar neden kamuoyuna açıklanmamıştır. Kongrenin Dernekler Kanuna aykırı şekilde yapıldığı ve kongrenin iptali gerektiği başta olmak üzere birçok olumsuzluğun raporda yer aldığı duyumları alınmıştır. Şanlıurfa spor Yönetimi veya Şanlıurfa Valiliği Dernekler Müdürlüğü şeffaflık gereği bu raporu neden kamuoyu ile paylaşmamıştır.

 

2 DÖNEMDE 55 MİLYON GELİRE KARŞILIK BORÇLARIN ARTMASI DİKKAT ÇEKİCİDİR.

2016–2017 döneminde Şanlıurfa spor’a gelir olarak yaklaşık 37 milyon lira, 2017-2018 döneminde ise yaklaşık 18 milyon lira olmak üzere toplam 55 milyon lira Şanlıurfa spor’a gelir sağlanmıştır. Şanlıurfa spor’u biz bıraktığımızda borç toplamı 36 milyon 500 bin lira iken Geçen sezon  borç miktarı 32 milyon 500 liraya düşerken bu yıl ise borç miktarı  39 milyon 500 bin liraya yükselmiştir. İki sezonda 55 milyon liralık gelire göre borç miktarının artığı görülmüş ve kaynakların verimli kullanılamadığı ortadadır.

Emin Yetim, Şanlıurfa spor borç batağında diyor ancak bu yıl yaklaşık 1 milyon 650 bin lira civarında bonservis ödemesi taahhüdünün söz konusu olduğu, yine bir futbolcunun geçen yıl kendi takımında 130 bin lira alırken Şanlıurfa spor ile 390 bin liraya imza attırması da ayrıca üzerinde konuşulması gereken bir konudur.

 

ŞANLIURFASPOR’UN BORÇLARI AZALTILMALI VE YAPILANDIRILMALIDIR  

Şanlıurfa spor’un hak ettiği yere gelebilmesi için Şanlıurfa spor’un borç yükünün azaltılması gerekmektedir.

Mevcut Başkan Emin Yetim’in yönetimden ayrılması ile alacağını hibe etmesi durumunda Şanlıurfaspor’dan alacaklı olan eski Başkan Sayın Fethi Şimşek yetimin yapacağı hibe rakamının iki katını hibe edeceğinin sözünü ben burdan sayın fethi şimşek başkanımız adına veriyorum. ayrıca yine fethi başkanın yönetiminde benimle birlikte görev alan arkadaşlarımız ile görüşerek alacaklarının tümünü  hibe edebileceklerinin teyidini  alarak onunda sözünü buradan arkadaşlarım adına veriyorum. bu hibeler ile Şanlıurfa sporumuzun borçlarının yaklaşık % 50 si siliniyor olacaktır.

Geriye Kalan tüm borçlarda ödeme takvimi belirlenerek ödemeleri yapılacak ve Şanlıurfa spor üzerinde borç yükü kalkmış olacaktır her kongre öncesi borç silinsin aday olalım borç çok kimse talip olmaz söylemleri ortadan kalkmış olacak ve Şanlıurfa spor başkanlığı hayalini  kuran herkes korkmadan kulüp başkanlığına aday olabileceklerdir.

—Şanlıurfa spor yönetimi her sezonda mali durum başta olmak üzere takımın kötü gidişatını örtbas etmek için ilin mülki ve yerel idarecilerine karşı suni bir kamuoyu yaratarak başarısızlığını gizlemeyi adet haline getirmiştir.

 

            Şanlıurfa spor Kulübü Başkanının 28.07.2018 tarihli basın açıklaması dikkat çekicidir. Yetim açıklamasında ; “ Delege yapısını da 10 bin delege sınırlamasını kaldırdık. Tüzükte yaptığımız değişiklikle 10 bin üye daha ekleyerek toplam 11 bin üyeyle sınırlandırdık… Ama maalesef şimdiye kadar kimse gelip delege kaydı yapmadı. Kombine biletlerimiz 15 gündür basıldı ve yine herhangi bir talep yok. Stat içindeki reklam panoları eski fiyatı 1 yıllık 15-20 bin arası.  Biz bir yıllık 5 bin TL’ye indirdik, yine talep yok.  Talebi bırakın defalarca ayaklarına kadar gitmemize rağmen bir buçuk ayda sattığımız 25-30 civarı bilet satılmış   siyasiler ve STK’lar dan şimdiye kadar herhangi olumlu bir destek alamadık. Alamadığımız gibi Telefonlarımıza bile cevap vermiyorlar… Açıklaması ile toplumun tüm kesimlerinden destek bulamadığını belirtmektedir. BUNU ÜZÜLEREK BELİRTMEK İSTERİM Kİ URFASPOR YÖNETİMİ ŞANLIURFALILARIN GÜVENİNİ KAYBETMİŞ DESTEĞİNİ YİTİRMİŞTİR BAŞKANIN BU SÖZLERİ İÇLER ACISIDIR İSTENMEDİKLERİNİN İTİRAFI GİBİDİR.

ŞEHRİN EN BÜYÜK MARKASI ŞANLIURFA SPORA KİMSE GELİP ÜYE OLMUYORSA, KİMSE KOMBİNE BİLETİ ALMIYORSA, REKLAM VERMİYORSA, SİYASİ VE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ DESTEK VERMİYOR VE TELEFONLARINIZA CEVAP VERMİYORSA ŞANLIURFA’DA TOPLUMUN HER KESİMİNDEN GELEN BU OLUMSUZLUKLARIN NEDENİNİ ŞANLIURFA SPOR YÖNETİMİ BAŞTA OLMAK ÜZERE, ŞANLIURFA VALİLİĞİ, ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE İLÇE BELEDİYELERİ İLE İLGİLİ KURUM VE KURULUŞLARCA ANALİZ EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

 

EMİN YETİM VE YÖNETİMİNİN ÇEKİLMESİ DURUMUNDA ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYARIZ.

Şanlıurfa spor Kulübü Başkanı Emin Yetim basın açıklamasında “VARSA BİR BABA YİĞİT GELSİN”  sözü ile yönetime talip çıkan olursa görevi bırakacağını ima etmiştir. BU ŞEHİRDE ANALAR NE BABAYİĞİTLER DOĞURMUŞTUR KİMSE BUNDAN YANA ŞÜPHEYE DAHİ KAPILMASIN GEREKTİĞİ ZAMAN HER URFASPOR SEVDALISI BİR BABAYİĞİT OLUP TAKIMINA SAHİP ÇIKACAĞINA OLAN İNANCIM TAMDIR…

            Emin Yetim bilmelidir ki Şanlıurfa spor sahipsiz değildir. Eğer sözü halen geçerli ise görevi bırakması durumunda, olağanüstü kongrede Şanlıurfa spor’a bugüne kadar emek veren, destek veren ve gönlü Şanlıurfa spor için atanlarla birlikte Başkanlığımda güçlü bir liste oluşturularak ŞANLIURFA SPOR’U HAK ETTİĞİ YERE GETİRMEK İÇİN ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIMIZIN BİLİNMESİNİ İSTERİM.

EĞER SORUN ESKİ YÖNETİCİ ALACAKLARIYSA BURDAYIZ MESELE HİBEYSE BURDAYIZ HODRİ MEYDAN DİYORUM SİZ NE KADAR ALACAĞINIZDAN FERAGAT EDECEKSENİZ BİZ İKİ KATINI SİLECEĞİMİZİN HİBE EDECEĞİMİZİN TEMİNATINI VERİYORUZ.

            Toplantıya iştirak eden tüm basın mensuplarımıza teşekkür eder, saygılar sunarım.

 

                                              

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142