Kendini de Antalyaspor'u da yaktı!

.

Kendini de Antalyaspor'u da yaktı!
banner206
Sezon başı Şanlıurfaspor’a transfer olan Oktay Delibalta, Mersin İdmanyurdu’ndan  Usulsüz bir şekilde Antalyaspor’a transfer olunca her iki taraf da ceza aldı. Antalyaspor 2 dönem transfer yasağı, Urfasporlu futbolcu Oktay da 6 ay futboldan men cezası aldı.

Şanlıurfaspor’un sezon başında Antalyaspor’dan kadrosuna kattığı Oktay Delibalta, bir önceki yıl Mersin İdmanyurdu’ndan Antalyaspor’a usulsüz bir şekilde transfer yapılmasından dolayı 6 ay futboldan men cezası aldı. Antalyaspor'a da Oktay Delibalta transferinde yaşanan süreç ile alakalı 2 dönem transfer yasağı getirildi. Bu yasak devre arasını ve gelecek sezon yaz transfer dönemini kapsayacak.

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Oktay Delibalta'nın Mersin İdmanyurdu'ndan transferinde usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle Futbol Federasyonu tarafından Antalyaspor Kulübü'ne 2 dönem transfer ve tescil dönemi için men kararı verildiğini söyledi.

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Hasan Subaşı Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, ligde sportif açıdan iyi başlangıç yapamadıklarını ve bu sürecin kısa sürede değişeceğine inandığını söyledi.

Antalyaspor Kulübü'ne transfer yasağı geldiğini dile getiren Öztürk, "Oktay Delibalta'nın Mersin İdmanyurdu takımından geçen sezon devre arasında transferinde usülsüzlük nedeniyle ceza verildi. Antalyaspor'un Oktay'ın kulübüyle feshine yol açtığı iddiasıyla Antalyaspor Kulübü'ne 2 transfer ve tescil dönemi için men kararı verildi" dedi.

Cezayı kaldırmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Öztürk, Antalyaspor'u daha iyiye taşıyabilmek için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.
Bu arada Oktay Delibalta, henüz bu sezon Urfaspor forması giymedi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2016, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277