MSK Urfa, Bakan Çelik’ten destek istedi

.

MSK Urfa, Bakan Çelik’ten destek istedi
banner206

Memleket Spor Kulübü (MSK Urfa) Bayan Basketbol Takımı, Gıda, tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’i ziyaret etti. MSK Urfa Kulüp Başkanı Gökhan Gökmen, Şanlıurfa’da spor salonları ile semt sahalarının artması yönünde Bakan Çelik’ten destek istedi. Çelik ise,  bu konunun çözülmesi için gerekli birimlere talimat vereceğinin sözünü verdi.

MSK Urfa Kulüp Başkanı A. Gökhan Gökmen, Basketbol Şube Sorumlusu Vedat Yurum, Sportif Direktör Mehmet Leblebicioğlu, Yönetim Kurulu Üyelerinden Mehmet Büyükfırat ve Cengiz Bakır, Başantrenör Atilla Keskin ve Bayan Basketbol Takımı oyuncuları Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı, Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik’i makamında ziyaret etti.

MSK Urfa Kulüp Başkanı Gökmen, 3. Lig’e yükselen Bayan Voleybol Takımı ve 2. Lig’de Play-Off oynayan Bayan Basketbol Takımı ve kulübün genel durumları ile ilgili Bakan Faruk Çelik’e bilgi verdi.

 

Gökmen: Urfa’da semt sahaları ve spor salonları yetersiz

Şanlıurfa’da semt sahalarının ve kapalı spor salonlarının yetersiz oluşundan dolayı Urfa’da sporcu yetişmediğini dile getiren Gökmen, kente gerekli yatırımların yapılması durumunda hem çocukların topluma kazandırılacağını hem de kötü alışkanlıklardan ve her türlü yanlış işlerden ayıklanacağını söyledi.

Türkiye’de hızla artan uyuşturucu illetinin Şanlıurfa’da da görüldüğünü vurgulayan Gökmen,  bu tür sportif faaliyetlerin desteklenmesi durumunda bu kötü alışkanlıkların da sona ermesini beklediklerini kaydetti.

 

Bakan Çelik, MSK Urfa’yı tebrik etti

Bakan Faruk Çelik ise, yeni kurulmasına rağmen ilk sezonlarında başarılı işlere imza atan MSK Urfa Kulüp Başkanı Gökhan Gökmen ve yönetimini tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi. Maddi ve manevi olarak MSK Urfa Kulübünün yanında yer alacağının sözünü veren Bakan Çelik, Şanlıurfa’da da spor salonları ve semt sahalarının artması için çalışmalarda bunacağını söyledi.

Memleketspor Kulübünün salon sporlarına verdiği desteğin kendisini mutlu ettiğini bildiren Çelik, “Bu Şanlıurfamıza için gurur verici bir durumdur.  MSK Urfa sporcularının, başarılara imza atması konusunda özverilerini gördüm. Biz elimizden gelen desteği sunacağız. Takıma ve yöneticilere başarılar diliyorum” dedi.

 

“Belediyelere büyük görevler düşüyor”

Şanlıurfa’da genç nüfusun çok fazla olduğuna da dikkat çeken Bakan Çelik, “Bu gençlere sahip çıkılması noktasında belediyelerimize de büyük görevler düşüyor, Bizler belediyelerimizin gerek gençler için gerekse de kentle ilgili diğer hazırlamış olduğu projelerine destek sunuyoruz ve sunmaya da devam edeceğiz. İnşallah bundan sonra yapacağımız yatırımlarla birlikte gençlerimizin önünü tamamen açacağız” şeklinde konuştu. 

Ziyaretin ardından MSK Urfa Kulübü tarafından Çelik’e kulübün anısına plaket, forma ve kaşkol hediye edildi.

 

Büyükhatipoğlu’na ‘hayırlı olsun’ ziyareti

MSK Urfa Kulübü, Ankara ziyaretleri kapsamında Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcılığına atanan Şanlıurfa eski İl Özel İdare Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu’nu da ziyaret etti. MSK Urfa Kafilesi, Büyükhatipoğlu’na ‘hayırlı olsun’ dileklerini ileterek, çalışmalarında başarılar dilediler.

Büyükhatipoğlu ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, MSK Urfa Kulübüne başarılar diledi.

 

Eyyüpoğlu’na teşekkür

Bu arada MSK Urfa Kulüp Başkanı Gökhan Gökmen ve beraberindekileri, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek’in Danışmanı Fethi Eyyüpoğlu’nu da ziyaret etti. Gökmen, kendilerini Ankara’da ağırlayan Eyyüpoğlu’na teşekkür etti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2016, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142