Şimşek; Darbeyle gelmedik

Şimşek; Darbeyle gelmedik
banner206

Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Fethi Şimşek, eski yönetime darbe yaparak geldikleri iddiasını cevapladı. Şimşek, “Biz darbeyle falan gelmedik, eski yönetim istifa ettikten sonra STK ve halkın daveti ile yönetime geldik” dedi.

Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Fethi Şimşek, Otel El Ruha’da basın toplantısı düzenledi. Şanlıurfaspor Yönetim Kurulu Üyelerinden Nabi Kırmızı, Aslan Akyürek, Mehmet Çavuş, Vedat Bucak, Ömer Eyüpoğlu, Halil Ataş, Şükrü Yüksel, İsmail Bağıban, Gökhan Gökmen ve Şanlıurfaspor İdari Menajeri Hakan Keşküş’ün de katıldığı basın toplantısında, Başkan Fethi Şimşek önemli açıklamalarda bulundu.

Eski yönetime darbe yaparak geldikleri iddiasını cevaplayan Fethi Şimşek, “Haziran ayında Şanlıurfa Kamuoyu ve STK’lar bizim yönetimin görev alması yönünde talepte bulundu. Bizde gelip bu görevi aldık. Ancak mevcut yönetim görevi bırakmadığı için aday olmadan çekilmiştik. Mevcut yönetim birinci devrenin sonuna doğru kelimenin tam anlamıyla görevi bırakıp kaçtı. Daha sonra Şanlıurfa Kamuoyu ve STK’ların daveti üzerine yönetime geldik” dedi.

Şimşek, “Son günlerde çıkan bazı haberlerde sanki bizler darbe yapmış gibi görevi aldığımız gibi bir algı var”  diyerek, şunları kaydetti;

“Ancak bizim yönetim, Şanlıurfaspor boşta kaldığı için sorunları ile birlikte bu görevi almış sorumluluğu üstlenmiştir. Geldiğimiz zaman tablo çok acıklıydı. 7-8 Milyon TL borç beklerken, bu borç 10 Milyon TL’lere çıkmıştır.”

Sezon başında yanlış yapılan transfer politikasından dolayı takımın başarısız olduğunu da itiraf eden Şimşek, “Aldığımız bazı isimli futbolculardan istediğimiz verimi alamadık. Bundan dolayı devre arasında bu futbolcularla yollarımızı ayırdık. Bu nedenden dolayı şuanda istediğimiz hedefe varamadık” diye ifade etti.

Şimşek, Reha Kapsal ile yollarını ayırdıklarını da dile getirerek, “Takımı Hüseyin Dağ’a emanet ettik. Yeni sezon için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şanlurfaspor’un başarısı için herkesten destek ve dualarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

“9 Milyon TL hibe ettik”

Şimşek, son olarak kendisinin 4 Milyon TL olmak üzere yönetim kurulu ile birlikte toplam 9 Milyon TL takıma hibe ettiklerine de işaret ederek, “Belki takımın tarihi boyunca hiçbir yönetim bu kadar para hibe etmemiştir. Ama biz görevden kaçmıyoruz, yönetim kurulu olarak takımın başarısı için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Şanlıurfaspor Kulüp 2. Başkanı Aslan Akyürek ise, hiçbir iş adamının takıma maddi katkıda bulunmadığına dikkat çekerek, “Şimdiye kadar harcanan paraların hepsi yönetim kurulunun cebinden çıkmıştır” diye ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2014, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142