TBF'den Urfa için önemli karar...

.

TBF'den Urfa için önemli karar...
banner206

Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 11 Şubat 2016 tarihinde yaptığı toplantıda, TKBL Final Grubu 1. Devre müsabakalarının Şanlıurfa’da oynanmasına karar verdi.

Sezon başında İş Adamı Ahmet Gökhan Gökmen tarafından kurulan ve kamuoyunun takdiriyle karşılanan Memleket Spor Kulübü, Şanlıurfa’da salon sporlarını geliştirmek için büyük gayret sarf ediyor. Daha sonra bayan voleybol kulübünü de bünyesine ekleyen MSK Urfa, bayan voleybol müsabakalarını başarıyla tamamlayarak il birincisi olmuştu. Gerek basketbol ve gerekse voleybol branşlarında yoluna emin adımlarla yürüyen MSK Urfa Kulübü, Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan milli maçlar ve benzeri büyük organizasyonların Şanlıurfalı basketbol severlerle buluşması noktasında GAP Arena Spor Salonu’nda yapılması noktasında girişimleri oldu. 11 Şubat’ta toplantı yapan TBF Yönetim Kurulu da,  TKBL Final Grubu 1. Devre müsabakalarının Urfa’da oynanmasını kararlaştırdı.

 

Gökmen teşekkür etti

MSK Urfa Kulübü Başkanı Ahmet Gökhan Gökmen, TKBL Final Grubu 1. Devre müsabakalarının Şanlıurfa’da oynanacak olmasının mutluluk verici olduğunu belirterek, bu kararın alınmasından dolayı Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

 

“Amacımız salon sporlarını geliştirmek”

MSK Urfa Kulübü Başkanı Ahmet Gökhan Gökmen, amaçlarının Şanlıurfa’da yok denecek seviyede olan salon sporlarını geliştirmek olduğunu vurgulayarak, “Bu doğrultuda önce MSK Urfa Bayan Basketbol Takımını kurduk ve Urfa kamuoyundan büyük ilgi gördük. Bayan basketbol takımımızın halen müsabakaları sürüyor, Play-Off’a kalıp bir üst lige yükselmek istiyoruz. Bunun yanı sıra kulübümüz bünyesinde bir bayan voleybol takımı da kurduk, oynadığımız müsabakalarda il birincisi olduk. Şimdi Kahramanmaraş’ta grup müsabakaları oynayacağız, bu müsabakaları da başarıyla tamamlayıp ligde mücadele etmeye hak kazanmak istiyoruz. Başarıya ulaşabilmemiz için tüm Şanlıurfa halkından desteklerini ve dualarını bekliyoruz” dedi.

Gökmen, ayrıca kendilerine destek sunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik ve Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye ve bugünlere gelmelerinde büyük emekleri olan yönetim kuruluna, teknik kadrolarına ve birbirinden değerli tüm sporcularılarına teşekkür etti.

 MSK Urfa Bayan Basketbol Takımının, 14 Şubat Pazar günü saat 14.00’te Kahramanmaraş Batıpark Kapalı Spor Salonunda Sütçü İmam Üniversitesi Bayan Basketbol Takımı ile karşı karşıya geleceğini de sözlerine ekleyen Gökmen, “MSK Urfa Bayan Basketbol Takımı, 14 Şubat Pazar günü Urfa sevgisiyle, Urfa’yı seven bir kulüp olarak Urfalılara bu anlamlı günde galibiyet hediye etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2016, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142