Tuğbay Çelik’ten destek istedi

.

Tuğbay Çelik’ten destek istedi
banner206

Şanlıurfaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Abdullah Tuğbay, Şanlıurfa’dan yeniden milletvekili seçilen Eski Bakan Faruk Çelik’ten Şanlıurfaspor’a destek olmasını istedi.

Şanlıurfaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Abdullah Tuğbay, dün Hacı Bekir Sofrası’nda düzenlediği basın toplantısında, Şanlıurfaspor’un kötü gidişatıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Biz Şanlıurfaspor Taraftarlar Derneği olarak hiçbir zaman bir yöneticinin yanında olmadık, biz her zaman gönül verdiğimiz takımımız olan Urfaspor’un yanında olduk” diyen Tuğbay, açıklamasında şunları kaydetti;

“Bizler taraftarın isteği bu takımın bir an önce Süper Lig’e çıkmasıdır. Ama maalesef her sezon hüsrana uğruyoruz.

Fethi Şimşek Şanlıurfaspor’da kulüp başkanı olmasından bu yana takım için bir şeyler yapmaya çalıştı. Tüm taraftarlarımızın şu anda bir isteği var, o da yönetimin istifa etmesidir. İstifanın da bir gerekçesi olmalıdır. Gerekçe ne; o da başarısızlık. Biz bu vesile ile taraftarlarımızı bilgilendirmek istiyoruz. Biz taraftar olarak Şanlıurfaspor için ne yapmalıyız, onu konuşmalıyız. Şimdi takımın gidişatı iyi değil, bunu hepimiz biliyoruz. Peki, bu noktada çare ne? Onun için öncelikle bizim kendimizi sorgulamamız lazım. Şanlıurfaspor’un kötü gidişatında bizlerin hiç mi bir payı yok, bunu iyice düşünmemiz lazımdır.

Takım her sezon kötü gidişatta teknik direktör değişikliğine gidiyor. Bunun ana sebeplerinden biri yönetimin futboldan anlamadığından kaynaklanıyor.”

 

“El-Vicdan diyoruz”

Tuğbay, yeni gelen her yönetimin kulübün iç işlerine karıştığını ve kendinden önceki yönetimin yanlış transfer yaptıklarını söylediğini vurgulayarak, “Bunları özetler olursak birçok değerli futbolcumuzu yanlış transfer adı altında takımdan gönderdik. Bazılarını sayarsak; kaleciliği bitmiş dedikleri Vedat Harputçu, Oğuz Dağlaroğlu. Bunlar bizden sonra Süper Lig’de oynadı. Tony Tisdel, Serdar Özbayraktar, Fevzi Özkan gibi değerli isimler ‘bir işe yaramıyor’ denilerek gönderildi ve bunlar gittikleri takımlarda kurtarıcı olarak görüldü. Bunlar neden biz de oynamıyordu da peki neden başka takımlarda bunlar kulüplerini sırtlayan isimler olmuştur? Bunun tartışılması gerekir.

Ayrıca futbolcu kardeşlerimiz dışarıya mahremini sızdırıyor. Alacak verecek gibi sorunları ve kulüp içi tartışmaları hep dışarı sızdırıyorlar. Bunlar hep kamuoyunda konuşuluyor. Neden futbolcular bunu yapıyor. Bu sorunları neden kendi aralarında çözüme kavuşturmuyorlar da dışarı yansıtıyorlar.

El-Vicdan diyoruz” dedi.

Yeni Malatyaspor maçında taraftarın istifa çağrısı yaptığını da anımsatan Tuğbay, açıklamasında şunları kaydetti;

“Buna karşılık Fethi Şimşek ‘ben istifaya hazırım. Ama bu takımı sahiplenecek bir olmadığı sürece bırakamayız’ diyor. Borcun da kent gündeminde 80-90 trilyon olduğu söyleniyor. Tüm bu dedikodulara rağmen kulüpten biri çıkıp ta ‘Allah aşkına borcumuz bu kadardır’ şeklinde açıklamada yapmıyor. Ama kent genelinde birçok spekülasyon dönüyor kulüp adına.

Bu bizim sorunumuz değil. Çünkü taraftar olarak bizim kulübün iç işlerine karışmak gibi bir yetkimiz olamaz. Ama Urfa kamuoyunda herkes bize bunu soruyor. Yönetime gelmek isteyen herkes de ‘Urfaspor’un çok yüksek borcu var. Bu kulübü bu şekilde alamayız’ diyorlar. Madem öyle çıkıp deyin ‘bu kadar bütçemiz var. Bu bütçe ile gelmek istiyoruz’. Urfaspor’un yanındayız diyorsunuz ama ortalığı karıştırıyorsunuz.

Urfa sevdalıları nerede? Desinler ki ‘biz bu maçta bu kadar prim veriyoruz’. Ama yok, herkes urfaspor üzerinden bir şeyler yapmaya çalışıyor. Kusura bakmasınlar Urfaspor bu şehirdeki herkesin takımıdır. Öyle yöneticilerin veya kulübe gelmek isteyenlerin değildir.

Bunun yanı sıra kalıcı gelir konusunda Urfaspor bir arpa yol alamadı. İşadamları Urfaspor’a destek olmuyor. Esnaf destek olmuyor. Yani bunun ana sebebi nedir. Yönetim ‘paralı’ diyorlar. Tamam da kardeşim bu yönetim parayı yerde bulmamış. Onun için iş adamları, esnafı her kesimden vatandaşı gelip bu takıma destek olacak ki kulüp bu şekilde kalkınsın.

Kalıcı gelir konusunda sayın bakanımız, sayın belediye başkanımız, valimiz kimse el birliğince bu soruna çare bulamadı. Urfaspor’da kurumsallaşma adına kalıcı gelir olarak hiçbir şey yok. Takımın bir iki yöneticinin sırtında hiçbir yere gelemez bunu bilmeleri gerekir.

Çevre yollarında bir tane petrol ofisi, şehir içinde bir otopark verilir takıma ve takıma kalıcı destek sağlanır. Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımız kulübe kalıcı gelir anlamında bir imkan sunamazlar mı diye sormak istiyoruz. Ben buradan bu yerel yönetime çağrıda bulunuyorum. Bu takıma destek de olun.

Bunun yanı sıra bizlerin takım için birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız var. Takım birkaç yönetici ile yönetilmeye çalışılıyor. Ama 25 yönetici var bunların tümünü göremiyorsunuz. 1461 Trabzon maçına gittik bir baktık ki sadece Kulüp Başkanı Fethi Şimşek var. Nerede diğer yöneticiler. Madem yönetime girmek bu kadar kolay öyleyse biz de girelim.

Bu takım için tüm kentin birlik içerisinde olması lazım. Sayın Şimşek şimdi dese ki ‘istifa ediyorum’, takım kayyuma kalacak. Kimse gelip bu takımı almaz. Bu borçları üstlenmez. Şimdi diyorlar ki ‘yönetim istifa etsin’. Hani istifa etse kim gelecek, yok böyle bir şey. Yazıktır, günahtır.

Ayrıca yeni Malatyaspor maçında futbolcu kardeşlerimiz ikinci yarı hiç oynamadı. Taraftarımız büyük üzüntü yaşadı. Bununla birlikte başta şu an çok acilen sayın bakanımız Faruk Çelik’e seslenmek istiyoruz. Yönetimle toplantı yapsın. Bu yönetim devam edecekse bu yönetime destek çıksın, yok başkası gelecekse bunların değerlendirmesini yapsın. Biz taraftar olarak bunun planlarının yapılmasının istiyoruz. Hiç olmazsa bu sezon kümede kalalım. Aksi takdirde Allah muhafaza bu takım gruptan düşerse kimsenin sokağa çıkmaya yüzü kalmaz.”

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142