Urfa takımlarının fikstürü belli oldu

Urfa takımlarının fikstürü belli oldu
banner206

2021-2022 sezonu Bölgesel Amatör Lig kura ve fikstür çekimi TFF Hasan Doğan Millî Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapıldı. Çekilen fikstür sonucunda Şanlıurfa’yı 3. Bölge 1. Grup’ta temsil edecek olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor, Siverek Belediyespor ve Viranşehir Belediyespor’un da fikstürü belli oldu.

TFF Başkan Vekili ve Amatör İşler Kurulu Başkanı Ali Düşmez tarafından gerçekleştirilen bölge ve grupların kura ve fikstür çekimi törenine TFF Malatya Bölge Müdürü ve BAL Koordinatörü Fahrettin Eserdi, TASKK Genel Başkan Yardımcıları Cahit Erdem, Şener Aydın ve Remzi Ay ile MHK Üyesi Ahmet Erdoğan katıldı.

Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında kulüp temsilcilerinin katılmadığı kura çekimi töreni TFF YouTube kanalından canlı olarak yayınlandı.

URFA’YI 3 TAKIM TEMSİL EDECEK

Bu arada Şanlıurfa’yı 3. Bölge 1. Grup’ta temsil edecek olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor, Siverek Belediyespor ve Viranşehir Belediyespor’un da fikstürü belli oldu. Fikstüre göre; Büyükşehir Belediyespor, ligin ilk haftasında Besni Akınspor ile deplasmanda, Siverek Belediyespor da sahasında Darendespor ile karşı karşıya gelecek. 9 takımın bulunduğu ve her hafta 1 takımın bay geçeceği grupta, ilk haftayı Şanlıurfa temsilcisi Viranşehirspor oynamadan geçirecek.

2021-2022 SEZONUNDA BAL’DA 260 TAKIM MÜCADELE EDECEK

2021-2022 sezonunda BAL, her biri üç ayrı gruptan oluşan 9 bölgede, toplam 27 grupta 260 takımın katılımıyla oynanacak.

6 ve daha fazla takımla temsil edilen İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa, Ankara, Diyarbakır, Manisa ve Trabzon illeri birden fazla, beş ve daha az takımla temsil edilen iller ise aynı grupta yer aldı.

Grup müsabakaları çift devreli lig usulüne göre yapılacak. Her bölgede grup birincisi olan 3’er takım, kendi bölgelerindeki grup birincileri ile tarafsız bir sahada tek devreli lig usulüne göre karşı karşıya gelecek. Bölge Birinciliği Play Off müsabakaları sonunda 9 takım TFF 3. Lig’e çıkmaya hak kazanacak.

2021-2022 sezonu Bölgesel Amatör Lig’de grup müsabakaları 30-31 Ekim 2021 tarihlerinde başlayacak ve 27 Mart 2022 tarihinde sona erecek. Bölge birinciliği müsabakaları ise 9-17 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.

Bölgesel Amatör Lig Statüsü, önümüzdeki günlerde TFF Yönetim Kurulu’nun onayından sonra ilan edilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142