Urfalı başkandan şok karar…

.

Urfalı başkandan şok karar…
banner206

Gaziantepspor'da 12 yıldır kulüp başkanlığı yapan İbrahim Kızıl, görevi bırakma kararı aldığını açıkladı.


7 Temmuz tarihinde gerçekleşen olağan genel kurulunda yeniden başkanlığa seçilen kulüp başkanı İbrahim Kızıl ve ekibi ilk yönetim kurulunda olağanüstü kongre kararı aldı. Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl bu kararla birlikte tekrardan başkanlığa aday olmayacağını kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile duyurdu.

 

İşte o açıklama…

Sevgili Sporseverler, değerli Gaziantep halkı

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, Gaziantep Şehrinin ismine yakışmayan tüm bu yaşanmış olaylar bizleri de derinden üzmektedir. Defaatle kulübümüz ve takımımız üzerinde bir takım oyunlar oynandığını, algı operasyonu yapıldığını belirtmemize rağmen kamuoyunda ne yazık ki bu konuda yaratılan olumsuz hava devam ettirilmiştir.

Asli görevi şehrimiz için hizmet üretmek olanların Kulübümüz oyuncusu üzerinden yapılanlar asla kabul edilemez. Gaziantepspor küme düştüyse oynanan kirli oyunların bu başarısızlıktaki payını kimse yok sayamaz. Oyuncumuz ile girmiş oldukları kirli ilişkiler tüm çıplaklığı ile gözler önündedir. Her şeyin bu kadar net ortada olmasına rağmen halen yapılanları yok sayarcasına algı yaratmaya çalışanların da olduğunu bilmekteyiz. Yaşanan olayların muhatapları ortadadır ve sesleri çıkmamaktadır. Ancak ne yazık ki muhataplar dışında “paralı kalemlerin” sesi çokça çıkmaktadır.

Bizler Camiamızın menfaatleri için gece gündüz çalışıp, Maddi-Manevi zarar görmüşken, haksız yere ceza evine dahi girmişken, farklı kesimlerin farklı gayeler ile bizlerle uğraşması kabul edilebilir bir durum değildir. Bu güzel ülkede doğusundan batısına hiç kimse ayrımcılık, ırkçılık yapamaz, yapmamalıdır. Herkesin tek gayesi Ülkemize hizmet etmek olmalıdır. Üzüntü vericidir ki, geçtiğimiz süreçte Kulübümüz taraftarlarını ve Gaziantep kamuoyunu kışkırtırcasına adeta bir ayaklanma başlatmaya yönelik kelimeler sarf edilmiş, bu yönde hiç yakışık almayan davranışlarda bulunulmuş, stadyumda şahsım ve aileme kötü söylemler ile adeta ırkçılık yapılmıştır.

Başkanlık görevim süresince şehirde hiçbir işadamını rahatsız etmedim, hiç kimseden bir beklenti içinde olmadan, tabiri yerindeyse tribünlere de oynamadan kulüp ve camia menfaatlerine göre elimden ne gelirse fazlasıyla yerine getirmeye çalıştım. Gaziantepspor'un adının hiçbir kötü mecrada geçmesine izin vermedim. Ailemin servetini gözümü kırpmadan Gaziantepspor için harcadım. Kulübü ele geçirmek için şahsımla sürekli uğraşan ve planlar yapan FETÖ'cülerin bunu başarmak için 2012 yılında yapmış oldukları haksız, hukuksuz operasyon sonrası ticari anlamda tüm servetimi, şirketlerimi ve ticari anlaşmalarımı kaybettim.

Şahsi olarak kimse ile bir meselem olmamıştır. Başkanlık süreci boyunca, istemeden de olsa kırdığımız, üzdüğümüz kimseler olmuştur. Bu konuda helalleşme adına ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Önce insani, sonra vicdani ve ilahi adaletle sürecin değerlendirilmesini değerli Gaziantep halkından, sporseverlerden ve tarafsız basınımızdan özellikle rica ediyorum.

Sonuç olarak; 13 Temmuz 2017 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında Kulübümüzün mevcut durumu, geleceği ve şehrimizin markası Gaziantepspor'un ortak menfaatleri hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur. Gaziantepspor Kulübünün menfaatleri açısından 12 yıldır sürdürmüş olduğum başkanlık görevimi bırakma kararı almış bulunmaktayım. Yapılacak olan olağanüstü kongrede aday olmayacağımı kamuoyuna beyan ederim.

“Türk Futbolunda konuşulan tek şeyin futbol ve güzellikleri olmasını temennisi ile.”

Kamuoyunun takdirlerine sunuyorum. Saygılarımla.

İbrahim KIZIL Gaziantepspor Kulübü Başkanı

 

Ayrıca Gaziantepspor resmi internet sitesinden olağanüstü genel kurulu duyurdu;

13 Temmuz 2017 tarihinde Yönetim Kurulumuzun almış olduğu karar ile, Gaziantepspor Kulübü Derneği'nin Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 30 Temmuz 2017 Pazar günü saat 16:00'da Gaziantep Kalyon Stadyumunda yapılacaktır. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı 06 Ağustos 2017 Pazar günü saat 16:00'da aynı adreste çoğunluğa bakılmaksızın yapılacaktır. Üyelerimize önemle duyurulur.

Gaziantepspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142