Yeni sezonda kaç yabancı oynayacak?

 Yeni sezonda kaç yabancı oynayacak?
banner206

TFF yabancı oyuncu konusunda Şanlıurfaspor’un da mücadele ettiği PTT 1.Ligde değişikliğe gitmedi. Gelecek sezonda da ligde 3 yabancı kuralı uygulanacak.

Takımlar 3 yabancı dışında, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Kırgızistan ülkelerinin vatandaşı olan en fazla 2 futbolcu ile sözleşme imzalayabilecek. TFF tarafından konuyla ilgili alınan kararda şu ifadeler kullanıldı;

“2014-2015 Sezonunda, PTT 1. Lig takımlarının 3 yabancı uyruklu futbolcu ile sözleşme imzalayabilmelerine ve bir önceki sezon sonunda Spor Toto Süper Liginden düşen takımların yabancı uyruklu futbolcu kontenjanını boşaltmaları halinde bu hakkı kullanabilmelerine, Ayrıca bir üst fıkrada belirtilen 3 yabancı futbolcuya ilaveten PTT 1. Lig Takımlarının Azerbaycan, Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı hükümlerine uygun sözleşme imzalayabilmelerine, PTT 1. Lig müsabakalarında, 18 kişilik müsabaka isim listesine 2 tanesi Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Kırgızistan vatandaşı olmak şartıyla en fazla 5 yabancı uyruklu futbolcu yazılmasına ve oynatılmasına, PTT 1. Ligde sözleşme imzalayan yabancı uyruklu futbolculardan alt yapı fonu alınmamasına, Kulübün sezon sonunda Spor Toto Süper Lige yükselmesi halinde, sözleşmesi devam eden yabancı uyruklu futbolcuların, kulübün yabancı uyruklu futbolcu kontenjanında sayılmasına, kulübün Spor Toto 2. Lige düşmesi halinde, sözleşmesi devam eden yabancı uyruklu futbolcuların müsabakalarda oynatılmamasına” karar verilmiştir.

 

Yetiştirme tazminatı 50 Bin TL

TFF yetiştirme tazminatı hesaplama kriterlerini açıkladı. Buna göre 2.kategoride yer alan PTT 1.Lig kulüplerine 50 bin TL tazminat ödenecek.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2014, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142