Başarıyla tamamladılar...

Başarıyla tamamladılar...
banner206

Viranşehir Belediyesi’ne bağlı Emine Erdoğan Kadın ve Aile Destek Merkezinde okuma yazma eğitimini başarıyla sürdüren yetişkin kadınlar, Viranşehir İlçe Halk Kütüphanesi’nde kitap okuma etkinliğine katıldı.

Pozitif ayrımcılıkla, yaşamın her alanında kadınların yer almasını isteyen ve kadınlara yönelik uyguladığı projelerle takdir toplayan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin isteği doğrultusunda Kadın ve Aile Destek Merkezi eğitimlerine aralıksız devam ediyor. Viranşehir Belediyesi Emine Erdoğan Kadın ve Aile Destek Merkezinde açılan kurslar ile kadınların iş hayatına atılmalarına olanak sağlayan Viranşehir Belediyesi, bir yandan da yetişkin kadınlara yönelik okuma yazma eğitimi veriyor.

Kursa katılan ve ilk olarak alfabe eğitimi alan kadınlar, 1. Kademe eğitimi tamamlayarak 2. Kademe eğitime geçiş yapmayı başardı. 

KÜTÜPHANE GEZİSİ DÜZENLENDİ
Kursu başarıyla sürdüren kadınlar için Viranşehir Belediyesi’ne bağlı Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından kütüphane gezisi düzenlendi. İbrahim Paşa Konağı’ndaki Viranşehir İlçe Halk Kütüphanesi’ne götürülen kadınlar, burada seçtikleri kitapları okuma fırsatı buldu. Çocuklarıyla birlikte kütüphane gezisine katılarak güzel vakit geçiren kadınlar, desteklerinden dolayı Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’ye teşekkür ettiler.
Bu arada eylül ayında başlayan ve devam eden kursu başarıyla tamamlayacak kursiyerler, okuma yazma sertifikası almaya hak kazanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142