Almanya'nın Hessen şehri Urfa ile kardeş oldu

Almanya'nın Hessen şehri Urfa ile kardeş oldu
banner206

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ve Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) arasında başlayan kardeşlik köprüsü kapsamında Almanya'nın HESSEN şehri ŞANLIURFA ile kardeş şehir oldu. 

Programın ilk faaliyeti yaklaşık 15 bin gence TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu ve UID Genel Başkanı Köksal Kuş'un bayram tebrik kartlarının ulaştırılması oldu. ŞANLIURFA’nın kardeş şehri HESSEN olduğunu belirten TÜGVA ŞANLIURFA il temsilcisi ÖMER YEŞİLKAYA, "UID, Avrupa'da yaşayan Türklerin bulundukları ülkede siyasal, sosyal ve kültürel faaliyetler gerçekleştirdiği çok güçlü bir sivil toplum kuruluşu. TÜGVA ve UID arasında başlayan Gönül Köprüsü Programı kapsamında öncelikle kardeş şehirler belirlendi.ŞANLIURFA olarak Kardeş şehrimiz HESSEN oldu. Bayram öncesinde bizler de ŞANLIURFA'da 13 ilçemizde yaklaşık 700 genç kardeşimize iki genel başkanımızın bayram mesajlarını iletiyoruz ve gençlerimizin bayramlarını tebrik ediyoruz. Hedef Türkiye geneli 15 bin gence ulaşmak ama sanırım bunun çok üstüne çıkacağız. Yaptığımız ziyaretlerde Gönül Köprüsü Programı hakkında bilgi veriyoruz. Yasaklar dolayısıyla evlerde sıkılan genç kardeşlerimizden çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Özellikle gençlerin kapılarına kadar giderek genel başkanlarımızın bayram mesajlarını iletmemiz onları çok mutlu ediyor. Gençleri ziyaretimiz Ramazan Bayramı'nın son gününe kadar devam edecek"

Türkiye'den uzakta vatan aşkıyla yanan kişiler olarak memleketin gençliğine katkıda bulunmak istediklerini Belirten HESSEN Bölge Başkanı Ali Ekinci ise "UID-TÜGVA Gönül Köprüsü Programı da tam olarak buna hizmet edecek. ve ŞANLIURFA ilimiz arasında kuracağımız gönül köprüsü ile kardeş şehrimiz ŞANLIURFA’da yaşayan kardeşlerimize elimizden geldiğince destek olacağız. Sosyal, kültürel, sportif ve öğrenci değişim projeleri ile kişisel gelişimlerine katkı sağlayacağız ve onların birbirlerini daha iyi tanımasına yardımcı olacağız. Şanlıurfadaki kardeşlerimiz bilsinler ki HESSEN'de onları düşünen Avrupalı kardeşleri var" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2021, 23:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142