Büyükşehir Belediyesi uyardı! Tedbir alın...

Büyükşehir Belediyesi uyardı! Tedbir alın...
banner206
24 saate yakındır Şanlıurfa'da ve bölge illerde etkisini sürdüren sağanak yağış hayatı olumsuz etkiliyor. 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri Şuski ye bağlı ekipler yüzde yüz konuma geçerek yağışlardan dolayı kapanan ve yağmur sularıyla dolup taşan bölgelerde müdahale ediyor. Teyakkuzda olan ekipler çalışmalarını sürdürürken, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi nden yazılı bir açıklama yapıldı. 

Meteoroloji den alınan son hava tahminlerine göre yağışlar bu gece de devam edecek olup, yarın öğlen saatlerinde durması bekleniyor. 

Büyükşehir Belediyesi nden yapılan açıklamada ise şunlar denildi;

"Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Uyarı Merkezinden alınan bilgiler doğrultusunda 05.12.2019 Perşembe(bugün) sabah saat 06.00’dan itibaren başlayan kuvvetli yağışın 06.12.2019 Cuma saat 12.00 kadar sürmesi beklenmektedir. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin Çağrı merkezine düşen talepler neticesinde yağıştan etkilenen 13 ilçemize ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüz, Fen İşleri Daire Başkanlığımız, İtfaiye Daire Başkanlığımız ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımızca tüm ekiplerimiz teyakkuz halinde sahada olmak kaydıyla müdahale etmektedir. Metrekareye 25kg-60 kg arası düşmesi beklenen Kuvvetli yağışın etkin bir şekilde devam etmesi durumunu göz ardı etmemek kaydıyla Şanlıurfalı tüm hemşerilerimizi sel, taşkın ve su baskınlarına karşı duyarlı ve dikkatli olmaları önemle arz olunur. Her konuda olduğu gibi Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz tüm ekiplerince sahada 24 saat esaslı görevini yürütmektedir.

Kamuoyunun bilgilerine arz olunur."

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 00:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142