En ağır şekilde yargılanmasını istiyorlar!...

En ağır şekilde yargılanmasını istiyorlar!...
banner206

Şanlıurfa'da, geçtiğimiz günlerde gelin arabasını kullanan ve tartıştığı kişi tarafından silahla öldürülen Veysel Turmak'ın yakınlarından flaş açıklama geldi.

Olay, 24 Eylül tarihinde Haliliye ilçesi Sırrın mahallesinde meydana gelmişti. Düğün konvoyunda gelin arabasını kullanan Veysel Turmak, başka bir araçta bulunan Halil D. ile yol verme kavgasına girdi. Gergin dakikalarda Halil D., üzerinde bulundurduğu silah ile Veysel Turmak vurarak ağır yaraladı. Hastaneye kaldırılan Veysel, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı. 

Gözaltına alınan Halil D. çıkarıldığı mahkeme sonucunda tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BADILLI AŞİRETİ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Yaşanan acı olayla ilgili olarak Veysel Turmak'ın mensubu olduğu Badıllı Aşireti Derneği'nden yazılı bir açıklama yapılarak, katil zanlısı Halil D'nin en ağır bir şekilde yargılanması istendi. 

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“24.09.2021 tarihinde Şanlıurfa’da sosyal medyada yol verme kavgası olarak yansıyan olayda akrabamız ile katil zanlısı Halil D. arasında yaşanan tartışma sonucu Halil D. tarafından akrabamız Veysel Turmak vahşice katledilmiştir. Bu olay sonucunda öncelikle Badıllı ailesine büyük başsağlıklarımızı diliyoruz . Başta Veysel Turmak ailesine ve Badıllı Aşiretine taziyelerimizi iletiyoruz .Farklı bir şekilde öldürülen ,Veysel Turmak katil zanlısı gözaltına alınmış ve daha sonra Tutuklanıp cezaevine konmuştur .Bizler Badıllı ailesi olarak Türkiye cumhuriyetinin Hukuk devleti olduğunu ve Bağımsız Türk Mahkemelerinin, vahşice katledilen akrabamız Veysel Turmak’ın katil zanlısına en ağır cezayı vereceğine hiç şüphemiz yoktur. Yargının vereceği her türlü karara güvendiğimiz gibi saygıda duyuyoruz. Türk ceza hukukunun cezanın çaydırıcı özelliği gereği katil Zanlının bir an önce yargılanıp en ağır ceza ile cezalandırılması için her türlü hukuki mücadelemizi vereceğimizi kamuoyunun bilmesini isteriz. Ayrıca bu sürecin takipçisi olacağız ve bu durumun bütün Badıllı ailesi ve dostların bunu bilmesini isteriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

URFASTAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142