Gençlik tarihini tanıyor

 Gençlik tarihini tanıyor
banner206

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Yenişehir Gençlik Merkezi çalışanları ve gençlik merkezi üyeleri il merkezinde bulunan müzeleri ziyaret etti.

Yenişehir Gençlik Merkezi üyeleri, Şanlıurfa’nın tarihi güzelliklerini görmek adına Tatlıses, Mutfak, Kurtuluş ve Şanlıurfa Şehir Müzesi’ni gezdi. Şehrin tarihinin ve güzelliğinin farkında olmayan gençler müzelerdeki eserleri ve Urfa’nın yetiştirmiş olduğu sanatçıların bal mumu heykellerini ve kullandığı çeşitli eşyaları görme fırsatı buldu. Gezdikleri her müzede yeni şeyler gören gençler, kültürlerini ve tarihlerini yakından tanımanın mutluluğunu yaşadı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah Canbeyli, “Gençlerimizin yaşadığı şehri tanımamasını ve kendi kültürüne yabancı kalmalarını kabul edemeyiz. Bu bağlamda ‘Tatlıses, Mutfak, Kurtuluş ve Şanlıurfa Şehir Müzesi’ni gezilmiştir. Şehrin tarihinin ve güzelliğinin farkında olmayan gençler müzelerdeki eserleri ve Urfa’nın yetiştirmiş olduğu sanatçıların bal mumu heykellerini ve kullandığı çeşitli eşyaları görme fırsatı buldu. Gezdikleri her müzede yeni şeyler gören gençler, kültürlerini ve tarihlerini yakından tanımanın mutluluğunu yaşadılar. Urfamızın kültürel varlıklarını görüp bu konuda gençlerimizi bilinçlendirmek arzusundayız. Bu sayede Gençlerimiz hem gezme hem de ilimizi tanıma fırsatı buluyor” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ertuğrul Yıldız, “Gençlik Merkezlerinin kuruluş gayesi, gençlerin maddi ve manevi gelişimlerinin yanında serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmaktır. Bundan hareketle yapılan bu tür tarihi geziler elbette gençlerimize fayda sağlamaktadır” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142