Urfa'da 100 yıllık husumet sona erdi

Urfa'da 100 yıllık husumet sona erdi
banner206

Şanlıurfa'da, Atçı ve Gergerli ailesi arasında 100 yıldır devam eden husumet sona erdi.

Atçı ve Gergerli ailesi arasındaki husumet, yaklaşık 6 ay önce arazi anlaşmazlığı nedeniyle alevlenmişti. Çıkan kavgada 5 kişi silahla yaralanmıştı. Taraflar, Bucak aşiretinin önde gelen isimlerinden Ahmet Ersin Bucak'ın araya girmesiyle barıştı.

Edilen bilgilere göre, Taraflar arasında uzun yıllardır süregelen husumet, yaklaşık 6 ay önce Karaköprü Höyük Mahallesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle alevlenmişti. Çıkan kavgada 5 kişi silahla yaralanmıştı. Olayın yaşanmasının ardından tarafları barıştırmak için başlatılan girişimler olumlu sonuçlandı.Bucak aşiretinin ileri gelenlerinden Ahmet Ersin Bucak, husumetli aileleri barıştırmak için aracı oldu. Taraflar, Haliliye'deki bir restoranda bir araya geldi. Asırlık husumet, dualarla son buldu.

Barış törenine Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de katıldı. Burada bir konuşma yapan Beyazgül, "Bu işlere aracı olanlar güzel işler yapıyorlar. Bugün bir sulh yapılıyor. Bu sulh ismi kadar kulağa güzel gelen başka bir kelime bilmiyorum. Her iki tarafa teşekkür ediyorum. Bu işi uzatmamışlar, beraber olmuşlar. İnşallah bundan sonra birlik ve beraberlikleri eskisinden daha kuvvetli olur" dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2021, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142