Urfa'da Tefecinin tabelası yok ama korkusu çok!

Urfa'da Tefecinin tabelası yok ama korkusu çok!
banner206
banner279

Şanlıurfa’da, tefecilerin eline düşen ailelerin sahip olduğu bütün mal varlıkları ellerinden alınıyor. Ben tefeciyim diye tabelası olmayan faizciler ya kuyumcu, ya oto galerici yada emlakçılık adı altında faizla borç para veriyor. Malları ve servetleri ellerinden alınan ailelerin yaşam korkusu nedeniyle şikayette bulunamadıkları iddia ediliyor. Elini veren değil kolunu, adeta bedenini kaptırıyor.

Şanlıurfa’da tefecilik olayları gündemden düşmüyor. Ekonomik krizle birlikte maddi sıkıntılar yaşayan birçok vatandaş çözüm yolu bulamayınca tefecilerin eline düşüyor.

BORÇ KATLANARAK ARTIYOR

Tefecilerden aldıkları paraları zamanında ödeyemeyen vatandaşlar için işte asıl zorlu süreç o zaman başlıyor. Çünkü gününde ödenmeyen o borç katlanarak artıyor. Tefecilerin belirledikleri faiz oranları nedeniyle evini, tarlasını, arabasını, işyerini kaybeden birçok vatandaşın olduğu kaydediliyor. Maddi ve manevi bütün değerlerini kaybeden vatandaşların yuvalarının dağıldığı, birçok ailenin memleketlerini terk etmek zorunda kaldıklarını belirtiliyor. Hatta intihar edenlerin bile tefecilerden borç alan şahıslar olduğu öne sürülüyor.

FARKLI MESLEK DALLARINDA TÜRÜYORLAR

Tefecilerin, galerici, kuyumcu, emlakçı, komisyoncu gibi paranın yoğun döndüğü mesleklerde kendilerine yer edindiği ve kendilerine böyle kılıflar sağladıkları öne sürülüyor. Bunun yanında bazılarının ise toplumda tanınan ve kanaat önderi gözüyle bakılan kişiler olduğu bile söyleniyor.

CAN GÜVENLİĞİ OLMAYINCA ŞİKAYET EDİLEMİYOR

Urfa’da tefecilere bulaşan ve onlardan zarar gören birçok vatandaş olmasına rağmen yeterince şikayetin olmadığı belirtiliyor. Çünkü mal varlığını kaybeden vatandaşların tefeciler tarafından bu kez canları ve aileleriyle tehdit edildikleri bu nedenle korku yaşayan vatandaşların şikayette bulunmadıkları iddia ediliyor.urfapusula

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2021, 13:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tefecilerin elinden Antalya ya kaçan Urfalı
Tefecilerin elinden Antalya ya kaçan Urfalı - 1 yıl Önce

Tefecileri bizim 4 yaşındaki çocuk bilir sayın cumhurbaşkanımız bilmiyorum yıldız ailesinden başka tefeci olmadığını

SIRADAKİ HABER

banner142