WhatsApp kullanıcılarının dikkatine!

WhatsApp kullanıcılarının dikkatine!
banner206

İletişim devi WhatsApp, kasım 1 itibariyle bazı cihazları desteklemeyi bırakacak. Buna göre, bazı Android ve iOS cihazlarda artık WhatsApp çalışmayacak. 

Anlık mesajlaşma platformu olan WhatsApp, 1 Kasım itibariyle birçok eski cihazda artık çalışmayacak. Bu durumda ise WhatsApp kullanmak isteyenlerin artık yeni sürüm bir telefon almaları gerekiyor.

1 Kasım'dan itibaren uygulanmaya başlayacak olan bu değişim öncesi WhatsApp'ın desteklemeyeceği telefon sahipleri şimdiden yedeklemesini yapsın uyarısında bulunuluyor.

WHATSAPP HANGİ TELEFONLARDA ÇALIŞMAYACAK?

Android 4.0.4 ve daha eski sürümlerde çalışan cihazlar, mesajlaşma uygulamasını desteklemeyi bırakacak. WhatsApp kullanamayacak bazı popüler Android cihazlar arasında Samsung Galaxy SII, Galaxy S3 mini, Optimus L5 Dual, Optimus L4 II Dual, Optimus F7, Optimus F5 ve daha fazlası yer alıyor.

WhatsApp'ı çalıştırmak için minimum gereksinim, iOS 10 ve daha yeni sürümlerle sınırlı olacak. iOS 10'dan daha eski işletim sistemlerinde çalışan hiçbir iPhone 1 Kasım'dan itibaren çalışmayacak. iPhone 6S, iPhone 6S Plus, Apple iPhone SE (1. nesil) gibi cihazlar mesajlaşma uygulamasını desteklemeyi bırakacak.

Android ve iOS kullanıcılarının telefonlarına gerekli güncellemeleri yapması gerekiyor aksi takdirde 1 Kasım sonrası gerekli düzenlemeler yapılmamış telefonlarda WatsApp uygulamasının kullanılması mümkün olmayacak.

URFASTAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142