Ayhan'dan Kurban Bayramı Mesajı

Ayhan'dan Kurban Bayramı Mesajı
banner206

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan," Bayram dolayısıyla yakaladığımız kardeşlik duygularımızı hayatın tamamına yaydığımızda, daha yaşanabilir ortam oluşacaktır"

Başkan Ayhan,‘’Bizim kültürümüzde, komşusu aç yatarken tok yatmamak, mağdur ve mazluma sahip çıkmak, öksüz ve yetimi sevindirmek vardır. Bayramlarda bu duygularımızı en üst düzeyde sergilediğimiz önemli zaman dilimlerinden bir tanesidir. ‘Allah’a yakınlaşmak’ adına kestiğimiz kurbanlarımızı muhtaç ve yoksullarla paylaşarak İslam’ın verdiği kardeşlik ve yardımlaşmak duygularını yaşadığımız bir zaman dilimindeyiz.  Bu bayram dolayısıyla yakaladığımız kardeşlik duygularımızı hayatın tamamına yaydığımızda, daha yaşanabilir ortam oluşacaktır.

Sevdiklerinden ve vatanlarından uzak; bayramlarını buruk geçiren,Suriyeli kardeşlerimizin de hatırlanması, bayram sevincini onlarında yaşaması için yanlarında olacağız.Bu bayramın birlik ve beraberliğimize, kardeşlik duygularımızın pekişmesine, huzurlu bir bayram yaşmamıza vesile olması dileklerimle, başta Şanlıurfa'lı kardeşlerimiz olmak üzere tüm İslam aleminin Kurban Bayramlarını tebrik ediyorum.” Dedi. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2018, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142